زیر روی جلد
زیر روی جلد

نمایشگاه «زیر روی جلد» / نمایش بیش از ۳۵۰ طرح جلد برتر

انتشارات سوره مهر همزمان با هفته کتاب نمایشگاه « زیر روی جلد » را در گالری خانه عکاسان حوزه هنری برپا کرده است. این نمایشگاه به منظور نمایش جلد آثار این انتشارات در دهه‌های مختلف برگزار شده است؛ به طوری که مخاطب با سیر تحول و تغییرات سبک‌ها و نوع طراحی‌ جلدها در دوره‌های مختلف آشنا می‌شود.

نمایشگاه « زیر روی جلد » که به مدت یک هفته برقرار است، طرح جلد بیش از 350 عنوان کتاب را در معرض دید علاقه‌مندان به کارهای طراحی قرار داد است.

مقداد شیرعلی دبیر نمایشگاه «زیرِ روی جلد»، هدف برپایی این نمایشگاه را مواجه مخاطب با طراحی جلد به عنوان یک اثر هنری عنوان کرد و گفت:

اینجا مخاطب طراحی جلد کتاب را به‌عنوان یک اثری هنری به‌صورت مجزا نگاه می‌کند که در کنار اثر مؤلف چیزی را می‌سازند و هر دوی اینها به خودی خود کیفیت و ارزشمندی را دارند و در کنار هم پیش می‌روند. «زیرِ رویِ جلد» در واقع قدردانی از بزرگانی است که بیش از چهار دهه به پویایی و رشد بخش مهمی از کالای فرهنگی مهجور روزگار ما کمک مهمی کرده و آن را مزین به پوششی هنری کرده‌اند.

در بخشی از متن معرفی این نمایشگاه نوشته شده: «زیر روی جلد» رویه‌ای دارد از جلد کتاب‌های حوزه‌هنری و انتشارات سوره مهر در بیشتر از چهار دهه و لایه‌ای زیرین از تحولات چهل سال گذشته. این نمایشگاه دعوت به تماشاست؛ تماشای زیر و روی جلد و آنچه فراتر از آن می‌توان دید. »
علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در افتتاحیه ساعت ۱۷ به گالری خانه عکاسان واقع در خیابان سمیه، جنب حوزه هنری مراجعه کنند. این نمایشگاه همه روزه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ میزبان بازدیدکنندگان است.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
رونمایی از پوسترهای نمایشگاه مطبوعات