اولین سالانه‌ی تصویرگری استان البرز

ایران کوچک؛ اولین سالانه‌ی تصویرگری استان البرز

اولین سالانه‌ی تصویرگری استان البرز «ایران کوچک» از ۲۳ اردیبهشت در خانه هنرمندان ایران برپا خواهد شد.

رونمایی کتاب سالانه و آیین گشایش نمایشگاه آثار برگزیده جمعه «بیست و سوم اردیبهشت» ساعت هفده عصر در خانه‌ی هنرمندان ایران برگزار می‌شود و نمایشگاه تا دوم خرداد ماه برپاست.

البرز؛ خانه‌ی اقوام گوناگون ایرانی

این رویداد با عنوان «ایران کوچک» به موضوع فرهنگ عامه اقوام ایرانی می‌پردازد.

هودی‌های ترکمن و بایاتی‌های آذربایجان، همزاد لک‌ها و پایکوبی کوردی، جشن مردگان مازندران و لالایی‌های خوزستان، دوبیتی‌های بلوچی و آواز عاشیق‌ها و سازدهل لری، لاله‌های واژگون فارس و سرو‌های تیره‌ی شیراز، آل کرمانی‌ها و مراسم زار، تسوینار ارامنه و رقص چوب خراسان، جن و پری و دختر شاپریون، گل غلتان و آتش چله .

شورای سیاستگذاری این سالانه به ایده‌ی استان البرز به عنوان خانه‌ی اقوام گوناگون ایرانی چشم داشت. مامن اقوامی که در دهه‌های اخیر البرز را به عنوان خانه‌ی خود برگزیده‌اند و این استان را وارث آیین‌ها و سنت‌های سراسر ایران ساخته‌اند.

ساز و آواز، پایکوبی‌ها، جامه‌های رنگین، باورها و سنت‌ها، لالایی‌ها و اشعار فولکلوریک ایران . . . حاصل این سالانه سفری در غنای رنگارنگی ایران است.

فراخوان نخستِ سالانه‌ی تصویرگری استان البرز، تصویرگران این استان را به خلق تصاویر از فرهنگ عامه‌ی ایران دعوت کرده بود اما با استقبال گسترده‌ی تصویرگران، سالانه به رویدادی کشوری تبدیل شد.

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.