Colorful
Colorful

Colorful؛ اولین استودیو عکس مجازی سه‌بعدی

Colorful یک نرم‌افزار تحت وب است که برای اولین‌بار، یک استودیوی عکس مجازی سه‌بعدی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با قدرت این نرم‌افزار می‌توانید قفل تخیل خود را باز کنید، یک صحنه طراحی کنید، المان‌های مورد علاقه‌تان را در صحنه بچینید و از این صحنه عکس‌های واقع‌گرایانه و جذاب بگیرید. Colorful در مرورگر دسکتاپ اجرا می‌شود و با در اختیار گذاشتن قالب‌های سه‌بعدی از پیش آماده شده، به کاربران کمک می‌کند تا به آسانی مدل‌های سه‌بعدی بسازند.

Colorful؛ ابزاری مناسب هنرمندان آماتور

این ابزار ابتدا به صورت انحصاری و برای یک شرکت اتریشی ساخته شد و پس از مدتی به صورت یک سرویس مبتنی بر وب در دسترس عموم هنرمندان قرار گرفت. هدف اصلی از به اشتراک گذاشتن این ابزار، کمک به هنرمندانی است که تجربه زیادی از کارکردن با مدل سه‌بعدی ندارند.
کاربران می‌توانند با وارد کردن مدل‌های خود به Colorful از آن‌ها در فرمت glTF (.glb) رندر بگیرند. هم‌چنین، امکان تغییر رنگ مدل نیز وجود دارد.

از دیگر قابلیت‌های این ابزار می‌توان به تنظیم و تغییر نور محیط، تنظیم نقطه کانونی دوربین و کنترل میزان تاری اشاره کرد.
برای استفاده از Colorful تنها به یک لپ‌تاپ و اینترنت نیاز است و در حال حاضر از طریق مرورگرهای گوشی نمی‌توان به آن دسترسی داشت.

هرچند Colorful قابلیت‌های ابزارهای آفلاین را ندارد اما، قالب‌های سه‌بعدی‌ای که در اختیار کاربران خود می‌گذارد این ابزار را محبوب کرده‌است. کاربران به آسانی می‌تواند مدل‌های خود را در این قالب‌ها جانمایی کنند.
این قالب‌ها بسیار دقیق و جزئی طراحی شده‌اند و انواع مختلفی دارند. هم‌چنین، کاربران می‌توانند با اضافه‌کردن جزئیات بیش‌تری از بخش آرشیو این ابزار، قالب‌ها را طبق سلیقه خود تغییر دهند.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.