چگونه به یک مدرس تبدیل شویم؟

● در ابتدا شما باید موضوع دوره آموزشی مورد نظر خود را با توجه به دسته های اصلی (طراحی گرافیک، تصویرسازی، انیمیشن، طراحی نقاشی، عکاسی، کارتون، کسب و کار، نرم افزار) انتخاب کرده و سپس آن را به همراه توضیحاتی در مورد رزومه کاری و تحصیلی خود و همچنین اطلاعات تماس، از طریق فرم ارسال درخواست تدریس برای ما ارسال نمایید.

● همکاران ما درخواست شما را با توجه به موضوع دوره ای که انتخاب کرده اید و همچنین اطلاعات ارسالی بررسی کرده و در صورت تایید با شما تماس خواهند گرفت.

● در مرحله بعد شما باید سرفصل های مورد نیاز را از موضوع انتخابی خود استخراج نمایید. در این مرحله باید توجه داشته باشید که سرفصل های استخراج شده توسط شما در مجموع بتوانند موضوع اصلی دوره را پوشش دهند و انتظار دانشجویان را برآورده کند.
۱ـ دوره آموزشی باید به صورت درس بندی تهیه شود.

۲ـ هر درس شامل ویدیوی مربوط به موضوع همان دوره خواهد بود. (توجه داشته باشید که هر ویدیو فقط به یک بحث خاص می پردازد)

۳ـ هر دوره آموزشی نیاز به یک دمو و یا ویدیو کوتاه معرفی دارد، در این ویدیو تولید کننده محتوا به معرفی خود، سابقه و تخصص خود می پردازد، دوره آموزشی را معرفی می کند و همینطور اشاره ای به «مدرسه روزرنگ» به عنوان انتشار دهنده طرح می شود.

۴ـ فایل های مورد نیاز برای کمک به تولید محتوای استاندارد در اختیار شما قرار خواهد گرفت، حتما باید از این فایل ها استفاده شود.

۵ـ تعیین قیمت فروش بر عهده خود تولید کننده محتوا می باشد ولی کارشناسان «مدرسه روزرنگ» نیز به شما مشاوره رایگان خوهند داد.

۶ـ حداقل رزولوشن تصویر باید HD یعنی ۱۲۸۰×۷۲۰ بوده و فرمت مناسب MP4 در نظر گرفته شود.
● پس از تایید و شروع همکاری با «مدرسه روزرنگ» و استخراج درس ها، زمان آن فرا رسیده است که دوره خود را ضبط کنید. نگران نباشید قرار نیست برای ضبط دوره هزینه ای پرداخت کنید. فقط کافیست با استفاده از برنامه کمتازیا (Camtasia) و با توجه به استانداردهایی که درباره آن در بالا صحبت شد شروع کنید. (برای دریافت فایل نصبی برنامه کمتازیا و جهت یادگیری نحوه کار با این نرم افزار به به داشبورد مدرس و بخش راهنما مراجعه نمایید.

● قبل از اینکه تمام دوره را ضبط کنید، ابتدا بخش معرفی دوره را ضبط و جهت بررسی کیفیت و استانداردها برای ما به نشانی roozrang.school@gmail.com ارسال کنید. ما پس از بررسی از طریق ایمیل شما را مطلع خواهیم کرد. پس از ضبط دوره، فایل های مربوطه را بر روی یکی از سرویس های آپلود فایل (مانند mediafire) قرار دهید و لینک های آن را به همراه فرم تکمیل شده توضیحات دوره که در بخش فایل های مورد نیاز قرار دارد، برای ما ارسال نمایید.
● پس از انتشار دوره بر روی سایت، دسترسی شما به داشبورد مدرس باز خواهد شد و از آن به بعد می توانید آمار بازدیدها و فروش دوره های خود را مشاهده نمایید.

● مدرسین موظف هستند به سوالاتی که دانشجویان در مورد دوره مربوطه می پرسند پاسخ دهند تا به درک و یادگیری هرچه بیشتر دانشجو کمک شود.

● نکته اول : پشتیبانی فقط برای دوره های خریداری شده الزامی است و در مورد دوره های رایگان مدرس در پاسخگویی یا عدم پاسخگویی به سوالات مختار می باشد.

● نکته دوم : پشتیبانی فقط برای مسائل و سوالات مرتبط با دوره ضروری است. بنابراین اگر دانشجو سوالی خارج از مباحث مطرح شده در دوره بپرسد، مدرس در پاسخگویی یا عدم پاسخگویی به آن تیکت مختار می باشد.

● نکته سوم : در صورتی که مشاهده شود مدرسی به تیکت های مرتبط با دوره خود پاسخ نمی دهد ابتدا با تذکر از سوی مدیریت سایت مواجه خواهد شد و اگر باز هم بی توجهی دیده شود مدرسه روزنگ نسبت به معلق کردن مدرس و دوره مربوطه اقدام خواهد کرد.
● الزامی برای نشان دادن چهره خود در دوره آموزشی ندارید اما بهتر است در ویدئو معرفی دوره حضور بیابید و توضیحات لازمه را برای دانشجویان ارائه کنید.

● برخی از موضوعات اساسی که بهتر است در ویدئوی معرفی دوره خود به آن اشاره کنید :

۱-معرفی مدرس
۲- سابقه کاری و تحصیلی (در صورت تمایل)
۳- موضوع دوره و موضوعاتی که در دوره به آن اشاره خواهد شد.
۴- این دوره برای چه کسانی مناسب است؟
۵- پیش نیاز دوره چیست؟
۶- در انتها کاربران چه مطالبی می آموزند؟

● کیفیت صدا نکته بسیار مهمی است که باید در این مرحله به آن توجهی ویژه داشته باشید. اکثر لپ تاپ های جدید دارای میکروفون های با کیفیتی هستند اما اگر احساس می کنید میکروفون لپ تاپ شما ضعیف است و یا ایجاد نویز می کند، با صرف هزینه ای اندک می توانید میکروفون های usb را تهیه نمایید که از کیفیت صدای قابل قبولی برخوردار هستند.

● دوره خود را به بخش های کوتاه تقسیم کنید و سعی کنید هر ویدئو کمتر از ده دقیقه باشد تا از حوصله دانشجویان خارج نشود.

● کلامی شیوا و سلیس نکته دیگری است که باید در ضبط دوره به آن توجهی ویژه داشته باشید. شما در صورتی می توانید درآمدهای بالا کسب کنید که دانش آموختگان از دوره شما راضی باشند. آنها رضایت خود را از طریق بررسی های ستاره ای و یا درج نظرات نشان می دهند که این دو از ملاک های مهم برای تصمیم به خرید دانشجویان است.

● اندازه تصویر در ویدئوی آموزشی باید به گونه‌ای باشد که کاربر بتواند به راحتی جزئیات تصویر را مشاهده و آموزش را دنبال کند. پیشنهاد مدرسه روزرنگ اندازه (۱۲۸۰×۷۲۰)HD است که اگر از نرم افزار کمتازیا برای ضبط دوره استفاده می کنید، باید هنگام خروجی گرفتن از فایل ها از گزینه (Mp4 only (up to 720p استفاده کنید.

● از توضیحات زیاد و بدون حرکت در یک اسلاید خودداری کنید چرا که یکی از وجوه تمایز ویدئو و کتاب، انتقال مفاهیم از طریق حافظه بصری است.

● شیوه بیان مدرس باید به گونه ای باشد که تسلط خود بر روی مباحث را به دانشجو نشان دهد و بهتر است مدرسین به تلفظ صحیح کلمات فارسی و انگلیسی توجهی ویژه داشته باشند.
● مدرسه روزرنگ به جز قرار دادن واتر مارک سایت هیچ گونه تغییری در دوره ها ایجاد نکرده و به همان صورتی که از مدرسان دریافت می کند، بر روی وبسایت قرار می دهد.

● درج هرگونه تبلیغات در دوره های آموزشی (واترمارک، لوگو، زیرنویس و…) ممنوع بوده و در صورت مشاهده دوره جهت اصلاح به مدرس بازگردانده می شود.

● تمامی دوره ها باید دارای یک ویدئو معرفی باشد و در صورتی که دوره ای فاقد این بخش باشد اولین ویدئو به عنوان پیش نمایش دوره به مخاطبین نشان داده خواهد شد.

● تکمیل تمامی بخش های فرم توضیحات دوره الزامی است و تا زمانی که این فرم ارسال نشود دوره بر روی سایت قرار نخواهد گرفت.

● اگر بعد از ارسال دوره بر روی سایت مدرس قصد ویرایش یک بخش یا کل دوره را داشته باشد می تواند بعد از ایجاد تغییرات فایل های جدید را برای پشتیبانی ارسال نماید.

● مدرس موظف است متن قرارداد موجود در سربرگ فایل های مورد نیاز در بخش «چگونه به یک مدرس تبدیل شویم؟» را با دقت مطالعه کرده و شروع همکاری با مدرسه روزرنگ به منزله قبول تمامی موارد و شرایط موجود در این قرارداد از سوی مدرس می باشد.

● مدرسه روزرنگ در قبال انتشار غیر قانونی ویدئو ها در فضای مجازی مسئولیتی ندارد، ولیکن تمام تلاش خود را از لحاظ نرم افزاری و فرهنگ سازی برای جلوگیری از بازنشر محتوای خود خواهد کرد. بدیهی ست هرگونه باز نشر محتوا در صورت مشاهده پیگرد قانونی خواهد داشت.
● چنانچه مدرس و تولید کننده دوره برای معرفی دوره خود یک پست آموزشی همراه با متن و تصویر تهیه کند این محتوا در صورت تایید در بخش موضوعات روز سایت « روزرنگ » بصورت رایگان منتشر شده و لینک فروش دوره نیز در آن گنجانده می شود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام! به کمک نیاز دارید؟

بر روی پشتیبان زیر کلیک کنید، سپس وارد واتس اپ می شوید.

×