NBA
NBA

NBA از لوگو جدید خود رونمایی کرد

اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا از لوگو جدید NBA در فصل ۲۲-۲۰۲۱ رونمایی کرد.

NBA مخفف نام اتحادیهٔ ملی بسکتبال ( National Basketball Association) بوده که لیگ حرفه‌ای بسکتبال بزرگسالان آمریکا را بر عهده داشته و معتبرترین لیگ بسکتبال جهان است. این لیگ برای اولین بار در تاریخ ۶ ژوئن ۱۹۴۶ در شهر نیویورک، به عنوان انجمن بسکتبال آمریکا (BAA) تأسیس شد. اما پس از ادغام آن با لیگ بسکتبال ملی (NBL) نام اتحادیهٔ ملی بسکتبال یعنی NBA را به خود اختصاص داد.

تا سال ۱۹۴۶ میلادی بسکتبال یک ورزش دانشگاهی بود و به صورت تخصصی به آن توجه نمی شد. تا اینکه یک روز خبرنگار روزنامه نیویورک پیشنهادی را به صاحبان تیم‌های لیگ هاکی روی یخ برای پیشرفت بسکتبال پیشنهاد داد. از آنجایی که تیم‌های هاکی روی یخ درآمد مناسبی نداشتند این پیشنهاد را به منظور درآمد زایی بیشتر پذیرفتند. آن‌ها در جلسه‌ای به تنظیم قوانین و مقررات پرداخته و تعداد تیم‌ها را مشخص کردند. در نهایت این لیگ با نام BASKETBALL ASSOCIATION OF AMERICA یا همان (BAA) اولین فعالیت خود را آغاز کرد.

هم اکنون NBA با 29 تیم از آمریکا و یک تیم از کانادا برگزار می‌شود. این لیگ در کنفرانس های شرق و غرب برگزار فعال است.

در حال حاضر لیگ NBA بزرگترین و مطرح ترین مرجع بسکتبال در جهان است.

به گزارش روزرنگ، به مناسبت هفتاد و پنجمین سال تاسیس NBA اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا از لوگو جدید خود در فصل 22-2021 خبر داد.
لوگو توسط آلن سیجِل با تغییرات بسیار کمی از نمونه قبلی خود طراحی شده است. اما طراحی جدید با اعتراض هواداران کوبی برایانت همراه بود. چرا که بسیاری از آنها معتقدند باید تصویر او روی لوگو قرار می‌گرفت. کوبی برایانت ستاره فقید بسکتبال آمریکا و تیم لس‌آنجلس لیکرز با وجود اینکه در یک سانحه هوایی در سال 2020 کشته شد، اما تصویر او در لوگو قرار نگرفت و همچنان از تصویر جری وست استفاده شده است.

طرح جدید، علاوه بر سایه جری وست، با همان رنگ آمیزی عدد 75 و طرح یک الماس را به خود اضافه کرده است.

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
ریزه کاری در طراحی جلد / نرگس زیّانی