اهمیت رنگ در تولید محتوا و بازاریابی

همه‌ی ما در طول روز زیبایی و اهمیت رنگ را می بینیم و نمی‌توانیم دنیا را بدون آن تصور کنیم چون رنگ ها به زندگی ما معنا می بخشند. بحث روانشناسی رنگ بخصوص در سال‌های اخیر بسیار داغ بوده است. مهمترین بخش در این حوزه برندها هستند که در راستای تولید محتوای جذاب، رابطه مستقیم با مخاطب برقرار می‌کنند. در ادامه می خواهیم روانشناسی رنگ را که یک مشکل بزرگ برای تیم های بازاریابی است بررسی کنیم. با روزرنگ همراه باشید.

کاربرد روانشناسی رنگ

یک نکته مهم در رابطه با اهمیت رنگ ها، دامنه اعتبارشان است. اما آیا روانشناسی رنگ در رفتار مشتریان تاثیر دارد؟ پاسخ مثبت است. ویژگی های هر رنگ می‌تواند بر روی حالات و عواطف انسان تاثیر گذار باشد. به همین خاطر است که توصیه می شود برای مطرح شدن برندتان از رنگ‌ها غافل نشوید.

یکی از ساده‌ترین تاثیرات روانشناسی رنگ در زمینه بسته بندی محصولات است. هر برندی که بسته بندی زیبا با رنگ های مناسب داشته باشد قطعا تاثیر بالایی بر روی مشتریان خواهد گذاشت. به همین خاطر است که محصولاتی با ویژگی‌های یکسان از سوی مخاطب با رفتارهای متفاوتی مواجه شده و بر روی تصمیم گیری آ‌ن‌ها تاثیر می‌گذارد.
نکته مهم در این مورد ضرورت واقع گرایی است، چرا که شما هر چقدر هم انتخاب درستی در انتخاب رنگ داشته باشید نمی توانید ضعف‌های محصولتان را پوشش دهید.  بایستی برای بهبود وضعیت برندتان تلاش کنید و با روانشناسی رنگ تا جایی که کاربرد دارد، تاثیر گذار باشید. در غیر این صورت احتمالا نتوانید تاثیری بر روی مشتری بگذارید.

اهمیت رنگ در برندسازی

یکی از مهم ترین بخش های بازاریابی دیجیتال، یک برند مشتری پسند است. اگر غیر از این باشد، هرگز شانسی برای جلب نظر مخاطب پیدا نخواهید کرد.

گاهی اوقات ایده اصلی برند برای تولید محتوا به شدت جذاب است، اما در اجرا با مشکل مواجه می شود. یکی از این مشکلات، می تواند انتخاب یک ترکیب رنگی نامناسب باشد.
برای یک برند، مداومت در استفاده از طیف های رنگی بسیار مهم است. بسیاری از کسب و کارها در زمان برندسازی به اهمیت رنگ توجه نمی‌کنند و با مشکلاتی در زمینه تاثیرگذاری روی مخاطب دست و چنجه نرم می‌کنند.

به طور معمول رنگ‌های زرد و قرمز برای برندهای حوزه خوراکی و همچنین برای جلب توجه مشتریان جوان کاربرد دارد. طیف رنگ‌های تیره بیشتر بیانگر احساس اعتماد به نفس است و رنگ‌هایی مثل آبی و سبز نیز برای انتقال احساس آرامش در مشتریان کاربرد دارد.
شما با استفاده از تجربیات شخصی و ویژگی های برندتان لازم است که یک ترکیب رنگی اصلی برای لوگو و کمپین های بازاریابی‌تان داشته باشید.

نقش کنتراست رنگ ها

گاهی پیش آمده که کاربران به کمپین هایی که دارای ترکیب رنگی منحصربفرد هستند توجه بیشتری نشان می‌دهند. بدون تردید شناسایی دقیق یک طیف رنگی که مورد علاقه مشتریان باشد امر دشواری است، اما با این حال تضاد رنگ ها می‌تواند به طور قابل ملاحظه ای شما را نسبت به رقبای‌تان متمایز کند. امروزه کمپین‌هایی که دارای کنتراست رنگی مناسب بوده و به اهمیت رنگ در کسب و کارشان واقف هستند می‌توانند در کمپین‌ها و حتی در برند، تاثیرگذاری بالاتری بر روی مخاطب ایجاد کنند.مریم پوررحیمی
مترجم و عضو تیم روزرنگ

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
افتتاح «گالری وَرد»