نمایشگاه تصویرگری «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» توسط انجمن تصویرگران ایران و با همکاری شورای کتاب کودک برگزار می‌شود

افتتاح نمایشگاه تصویرگری قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب

نمایشگاه تصویرگری «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» زیرنظر انجمن تصویرگران ایران و همکاری شورای کتاب کودک، برگزار می‌شود. به کزارش روزرنگ، این نمایشگاه به مناسبت بزرگداشت صدسالگی مهدی آذریزدی، نویسنده‌ی مجموعه کتابهای «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» در تاریخ 10 تیرماه 1401 در روز جمعه افتتاح می‌شود. در این نمایشگاه بین آثار به نمایش درآمده، برندگان در دو بخش اصلی و ویژه انتخاب می‌شوند. در بخش غیر رقابتی مهمان نیز، آثار هنرمندان پیشکسوت و اعضای انجمن تصویرگران معرفی می‌شوند.

نمایشگاه تصویرگری «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب»

در این نمایشگاه 99 اثر تصویرسازی داستانی در بخش اصلی و 14 اثر در بخش نگاه ویژه به رقابت می‌پردازند. هم‌چنین در این نمایشگاه آثاری از مرتضی ممیز، محمد بهرامی، علی‌اکبر صادقی، فرشید مثقالی، حسن سیف، مهنوش مشیری، عطیه مرکزی، محمدعلی بنی اسدی، کمال طباطبایی، پژمان رحیمی‌زاده، حسام طباطبایی، علی بوذری و علی خدایی در بخش مهمان به نمایش در می‌آید.

فعالیت‌های جانبی دیگری نیز در این نمایشگاه با تاکید بر اهمیت و شناخت ادبیات کهن در کتاب‌های کودک و نوجوان و بزرگداشت مهدی آذریزدی برنامه‌ریزی شده‌است. کارگاه‌های تخصصی تصویرگری ادبیات کهن، نشست تخصصی یک روزه با حضور کارشناسان شورای کتاب کودک و پخش فیلم مستند از زندگی آذریزدی نویسنده صد ساله ادبیات کودک و نوجوان ایران از جمله برنامه‌های دیگر این نمایشگاه است.

طراح پوستر و هویت بصری این رویداد عباس خانقلی است.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.