Forger
Forger

اپلیکیشن مجسمه سازی Forger را به صورت رایگان دانلود کنید

شرکت Maxon نسخه ios اپلیکیشن Forger را برای iPad طراحی کرده و آنرا به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده است.

در نسخه رایگان تنها می توان سه فایل را به صورت هم زمان باز کرد؛ هم چنین امکان انتقال و اشتراک گذاری داده ها به صورت مستقیم با Cinema 4D و نرم افزار انیمیشن سه بعدی Maxon وجود ندارد. با وجود این شرایط، این اپلیکیشن بسیار کاربردی و جالب است.

با پرداخت سالی 14.99 دلار می توان این اپلیکیشن را به نرم افزار Cinema 4D متصل کرد و یا با خرید حق اشتراک از Maxon One بهتمامی نرم افزارها و هم چنین آموزش های آن دسترسی پیدا کرد.

Forger یکی از قدیمی‌ترین و توانمندترین اپلیکیشن‌های مجسمه‌سازی دیجیتالی درآیپد است.

Forger اولین بار در سال 2011 منتشر شد و یکی از قدیمی ترین برنامههای کاراکتر و مجسمه سازی اختصاصی iPad محسوب می شود.

در این اپلیکیشن مجموعه کاملی از براش های مجسمه سازی از جملهStandard، Clay، Smooth، Move، Pull، Flatten، Polish، Inflate وCrease قرار گرفته اند. کاربرانی که از نرم افزار ZBrush استفاده کرده اند، با این ابزارها آشنایی دارند.

کاربران می توانند به کمک قلم، Forger از Apple Pencil نیز پشتیبانیمی کند، یا از طریق رابط چند لمسی مجسمه سازی کنند.

از قابلیت های این اپلیکیشن می توان به لایه های مجسمه سازی، تکنیک ماسک، تغییر و ادغام چهره ها، LazyMouse برای از بین ببردن لرزش دست، رسم اشکال متقارن، رتوپولوژی خودکار و رنگ آمیزی رأس (vertex painting) اشاره کرد.

این اپلیکیشن از زمانی که منتشر شده به طورمنظم به روز رسانی شدهاست و در راستای استانداردهای فعلی جلوه های ویژه بصری (VFX) عمل می کند. هم چنین، از باز کردن فایل های Alembic و انتقال فایلهای , USD OBJ وSTL پشتیبانی می کند.

شرکت Maxon اوایل سال جاری Forger و توسعه دهنده آن VFX TD Javier Edoرا خریداری کرد.

اگر به نرم افزار Cinema 4D نیاز نداشته باشید، به صورت رایگان می توانید از این اپلیکیشن استفاده کنید.

اپلیکیشنForger را می توانید به صورت رایگان دانلود کنید و با خرید اشتراک از قابلیت های دیگر آن استفاده کنید.

شرکت MAXON ماه گذشته هم زمان با انتشار Cinema 4D R25 Hotfix 1 و Forger 1.8 مجوز دسترسی به این نرم افزار ها را نیز تغییر داد و همین امر موجب فراهم شدن امکان انتقال و جابجایی داده ها بین آنها شد.

البته امکان استفاده از این قابلیت تنها برای کاربرانی فعال است که حق اشتراک آنرا خریده باشند. می توان گفت تنها تفاوت اصلی میان نسخه رایگان و پولی این اپلکیشن همین گزینه است.

قیمت و دسترسی

Forge 1.8 برای iPadOS 15.0+ به صورت رایگان اما با یکسری از قابلیت های محدود در دسترس است.

برای دسترسی و استفاده از دیگر قابلیت های جانبی آن دو راه وجود دارد. یا با پرداخت درون برنامه ای 14.99 دلار در سال و یا با خرید اشتراکی ازMaxon One به مبلغ 149 دلار در ماه یا 1199 دلار در سال می توانیدبه تمامی این قابلیت ها دسترسی داشته باشید.

اپلیکیشن Forger را به صورت رایگان از اپ استور دانلود کنید.

 مریم پوررحیمی
مترجم و عضو تیم روزرنگ

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.