گرافیک عامیانه و سوزن دوزی

«کتیبه» معمولا به سطحی گفته می شود که وقايع تاریخی بر روی آن کنده کاری یا نوشته شده باشد.از ديرباز، استفاده از این هنر در حاشیه ى سر در بناها یا بر روی پارچه های خاص مانند پرده و بیرق و با کمک هنر خوشنویسی و تصویرسازی های عامیانه رواج داشته است. مضمون کتیبه ها در بناهای ایران شامل آیات قرآن، احادیث، واقعه عاشورا و ديگر مناسبت هاى مذهبى می باشد. کاربرد این هنر تا به امروز همچنان بین عموم مردم پابرجا بوده و از هنر سوزن دوزی و کتیبه نگاری برای مناسبت های مختلفی استفاده می شود.  به مناسبت این روزها «میثم نامدار» تلاش كرده با محوریت واقعه عاشورا و استفاده از نخ های رنگی و پارچه های مشکی، سوزن دوزی هایی را ارايه نماید. در اين مجموعه، سوزن دوزی بر روی پارچه های مشکى و با یادی از هنر تصویرسازی قهوه خانه ای نقش بسته است که می تواند حاصل مطالعه ى آثار هنرمندان گذشته و آثار عجین شده با اعتقادات، باورها و آیین های مذهبی ايرانيان باشد

کتیبه-روزرنگ  کتیبه-روزرنگ (2)  کتیبه-روزرنگ (3)  کتیبه-روزرنگ (4)  کتیبه-روزرنگ (5)  کتیبه-روزرنگ (1)  کتیبه-روزرنگ (6)  کتیبه-روزرنگ (7)  کتیبه-روزرنگ (8)  کتیبه-روزرنگ (9)

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.