چهره‌های آینده / frog Studio

آلودگی هوا یکی از نگرانی‌های فزاینده در مناطق شهری جهان است. علیرغم تلاش‌هایى كه برای ساختن شهرهای پاک و ایمن انجام شده، نیاز ما به صنایع مختلف،  هوای نامناسبی را برای شهرنشینان ایجاد کرده است. در این میان شرکت آلمانی Frog به‌عنوان یکی از بزرگترین استودیوهای طراحی صنعتی دنیا، سعی کرده است راه‌حلی مجازی برای مبارزه با این مسأله ارائه دهد. راه‌حل كانسپت شرکت این بود: آن‌ها ماسکى محرك و منعطف  طراحى كرده‌اند  که قادر است شرایط آب و هوایی و محيط فرد را توسط سنسورهايى دریافت و در صورت تمایل قادر است آب ‌و هوای مجازی خود را بر فردی که آن را به‌صورت زده، حاکم کند. ماسک AirWaves ، از کسانی که از آن استفاده می‌کنند، در برابر پیامدهای ناخوشایند و ناسالم آلودگی هوا محافظت می‌کند. این ماسک با قابلیت واقعیت مجازی(VR)، کیفیت هوا را رصد کرده و به فردی که از آن استفاده می‌کند، اجازه می‌دهد تا به دنیایی مجازی قدم گذاشته و خود را از پیامدهای محيط آلوده، دور نگهدارد. شیوه کار بدین صورت است که در هر ماسک، حسگرهایی وجود دارند که خصوصییات محیط فرد،  فضاهای داخلی و خارجی را ره‌گیری می‌کنند که پس از فعال‌سازی ماسک، بوها، صداها و حتی کیفیت هوا را می‌توانند بگونه‌ای تغییر دهند که تجربه یک احساس مصنوعی کامل، برای فرد، خلق می‌شود.

از نظر طراحان این پروژه برای رسیدن به پاسخی ماندگار درباره معضل آلودگی و تغییرات اقلیم جهانی، باید  پیشرفت‌های علمی و صنعتی با ارزش های زیست محیطی و آب و هوایی  پیوند بخورند و تا زمانی که چنین هدفی محقق شود، بهترین کار، حفاظت از خود و عزیزانمان و دنیایی است که در آن زندگی می‌کنیم. این ماسک در واقع راه حلی مصنوعی برای نیل به این هدف است و با زدن آن می‌توان پوست تازه‌ای بر روی دنیای پر از مشکل بیرونی کشید و زمان را به‌ طوری مؤثر به عقب برگرداند.

frogdesign_frog_vrmask_carousel_01_0

با آینده رو برو شوید VR-mask-3 VR-mask

 منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.