پوستر میراث فرهنگی گروه طراحان گرافیک سراسر جهان

پوستر میراث فرهنگی ( برای پروژه سال 2017 گروه طراحان گرافیک سراسر جهان) توسط حمید نجاتی و ماری آنه اهل آمریکا طراحی شده است.

در این پوستر، تندیس نقره‌ای گاو نشسته که یکی از اشیای باستانی ایران است و متعلق به دوران نیا-عیلامی است نقش گرفته است. سر و دستان موجود، گاو است و تن آن انسان می‌باشد. تندیس گاو نشسته در جنوب غرب ایران کشف شده‌است و در ایران گاو به عنوان نمادی از رویش، زندگی و طبیعت و باروری ایفای نقش می کند که روی بدن آن در این اثر با گل و مرغ که یکی از سبک های نگارگری ایرانی است تزئین شده است. گل و مرغ نماد موهبت الهی و تجلی ظریف و لطیف آفریدگار است و گل مقام معشوق را دارد و پرنده (مرغ)،عاشق،که هر دو از میراث فرهنگی ایران به شمار می آیند و در نهایت تلفیق این مجسمه با ساز غربی ترومپت که گونه ابتدایی آن از چوب خیزران و بعدها از شاخ حیوانات ساخته می شد و در شکارگاه ها و هنگامه نبرد آن را به صدا درمی آوردند.

گروه طراحان گرافیک سراسر جهان یا همان Worldwidegraphicdesigner که مخفف آن WGD می شود گروه و صفحه ای در فیسبوک است که توسط آقای Irwan Harnoko از اندونزی و خانم Lila Skanavi از یونان مدیریت می شود.

گروه و صفحه ای است در مورد ایده های خلاقانه از طراحان با فرهنگ های متفاوت که می تواند آن ها را به هم در سراسر جهان متصل کند با این تعریف که ایده های شما طراحان اثبات می کند که مرزی وجود ندارد.

این گروه هر ساله با اعلام فراخوان با موضوعات فرهنگی از تمام طراحان گرافیک سراسر جهان دعوت می کند که در قالب تیم های دونفره از دو کشور و فرهنگ متفاوت در کنار یکدیگر و با همفکری هم در راستای موضوع به یک نقطه اشتراک برسند و در زمینه پوستر یک اثر را تولید کنند و بعد از اتمام مهلت فراخوان آثار هنرمندان چاپ شده و در کشورهای متفاوت به نمایش در می آید.

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
نخستین فستیوال مشترک کودک ایران و مالزی با حضور چهار تصویرگر ایرانی