پوستر جشنواره کن 2016 رونمایی شد

به نقل از اسکرین دیلی، این پوستر با تصویر یکی از فیلم‌های ژان لوک گدار کارگردان موج نوی سینمای فرانسه طراحی شده است. در حالی که کمتر از یک ماه به اعلام فهرست کامل شرکت‌کنندگان در جشنواره کن امسال باقی مانده، پوستر این جشنواره که از ۱۱ تا ۲۲ ماه می برگزار می‌شود، رونمایی شد.

پوستر امسال جشنواره کن که در سال‌های اخیر ارتباطی تنگاتنگ با ستاره‌ای داشته که هر سال مورد توجه ویژه قرار داشت، و اینگرید برگمن، مارچلو ماسترویانی و پل نیومن را در سال‌های اخیر در مرکز توجه خود قرار داده بود، امسال به ژان لوگ گدار توجه نشان داده است.

این پوستر فیلم «تحقیر» اثر معروف ژان لوک گدار را که سال ۱۹۶۳ ساخته شده، انتخاب کرده و مردی را در حال بالا رفتن از پله نشان می‌دهد. این مرد به سمت رویاهایش در پس‌زمینه‌ای طلایی به تصویر کشیده است.

میشل پیکولی بازیگر و کارگردان فرانسوی بازیگر نقش اصلی این فیلم است که در این تصویر رو به سمت دریای مدیترانه دارد.

این پوستر را هاروی شیگونی طراحی کرده که از سال ۲۰۱۴ طراحی پوسترهای کن را بر عهده داشته است. طراح گرافیک این پوستر ژیل فراپیه است.

انتخاب این تصویر انتخابی سمبلیک است و خود فیلم درباره فیلم ساختن است. بریژیت باردو و فریتس لند کارگردان مشهور و جک پالانس دیگر بازیگران این فیلم بودند. فیلم «تحقیر» با اقتباس از رمانی ایتالیایی به نام «شبی در نیم‌روز» نوشته آلبرتو موراویا ساخته شده و داستان آن با تمرکز بر یک فیلمنامه نویس و ازدواج او در بحبوحه ساخت یک فیلم است.

در اطلاعیه جشنواره فیلم کن آمده است: ژان لوک گدار با ساخت فیلم «تحقیر» قوانین پرده نقره‌ای را تغییر داد و نوعی جدید از سینما را با تمرکز بر اسطوره سینما ارایه کرد. در آستانه ۷۰ سالگی این جشنواره، با ‌انتخاب چنین تصویر سمبلیکی، کن ادای احترام به تاریخ سینما و روش‌های جدید خلق فیلم و دیدن است.

جورج میلر کارگردان استرالیایی فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» رییس هیات داوران رقابتی امسال است و فهرست فیلم‌های شرکت کننده در جشنواره امسال ۱۴ آوریل اعلام می‌شود.

photo_2016-03-24_13-48-46

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
قلم ری / رضا بختیاری فرد، امید امامیان