هویت بصری شگفت انگیز مرکز فرهنگی Onassis

هویت بصری در دیزاین واقعا اهمیت و جایگاه ویژه‌ای دارد. بسیاری از کمپانی‌ها و مکان‌ها و رویدادهای مهم جهان را نه فقط به خاطر کیفیت محصولاتشان و تبلیغات بلکه به خاطر هویت بصری‌ آنها می‌شناسیم. چه بسا این هویت و شخصیت تصویری می‌باشد که اساس همه اطلاعات و تبلبغات روی آن استوار می‌باشد. در این بین دیدن کارهای متفاوت و خاص و عجیب و کمتر دیده شده و حتی نامانوس با فرهنگی که ما درآن زندگی می‌کنیم می‌تواند بخشی از نگاه‌های ما را تلطیف کند و یا افق‌های ما را روشن‌تر کند و یا ممکن است به آنچه هستیم  و داریم امیدوارتر کند. ” Onassi” یک مرکز فرهنگی در آتن است(یونان)، این مجموعه میزبان رویدادهای فرهنگی جدید برای همه رشته‌های هنری با تاکید بر بیان فرهنگ و هنر معاصر است. فضایی برای ارایه آثار تئاتر، موسیقی و هنرهای تجسمی، و نیز برای حمایت از هنرمندان یونان، برای پرورش و آموزش کودکان و افراد در‌‌همه سنین که در طول زندگی نیاز به یادگیری دارند. طراحی هویت بصری این مجموعه به‌عهده گروه Beetroot (چغندر!)‌بوده است. ظاهرا تیم طراحی در انتخاب اسم و فانتزی بودن آن تاکید داشته است. استودیو Beetroot برای طراحی هویت بصری جدید و همچنین طراحی و تبلیغات و ارتباطات این مرکز راه اندازی شد. مشخصات این هویت بصری شامل: یک کادر قرمز رنگ چند ضلعی  است که می تواند در هر تصویر متناسب با ترکیب بندی آن، تنظیم و  با توجه به دیگر عناصر جای خود را مشخص کند . استفاده از یک فونت خاص (LLBROWN) برای عناوین رویدادها که تکرار آن کمک به  شخصیت سازی این هویت خواهد کرد. سبک تصویرسازی واقعا متمایز طراحی شده و این تمایز کاملا به نفع هدف دیزاین هویت بصری می‌باشد و ابزار خلاقی است که به جای استفاده از عکاسی انتخاب شده است.   در بسیاری از موارد یک ریتم از خطوط سیاه و سفید دستکاری شده نیز به کار برده شده است.

Onassis-Cultural-Centre-Season-01  Onassis-Cultural-Centre-Season-02  Onassis-Cultural-Centre-Season-03  Onassis-Cultural-Centre-Season-04  Onassis-Cultural-Centre-Season-05-566x800  Onassis-Cultural-Centre-Season-06-575x800  Onassis-Cultural-Centre-Season-07-566x800  Onassis-Cultural-Centre-Season-08-578x800  Onassis-Cultural-Centre-Season-09-560x800  Onassis-Cultural-Centre-Season-11-560x800  Onassis-Cultural-Centre-Season-12-560x800  Onassis-Cultural-Centre-Season-13-560x800  Onassis-Cultural-Centre-Season-15-560x800  Onassis-Cultural-Centre-Season-16-539x800  
Onassis-Cultural-Centre-Season-18 Onassis-Cultural-Centre-Season-19

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
روباه تخم می‌گذارد! / فاطمه خسرویان