نیروی شگفت انگیز هنر / مهدی بشاورد

« تا اونجایی که یادمه همیشه عاشق چیزهای عجیب و غریب بودم! یادمه قبل از رفتنم به مدرسه، هر تصویری تو مجله‌ها ،کتاب‌ها، برچسب‌های کارتونی و اینجور چیزها رو دوست داشتم بزارم جلوم و عینشو برای خودم توی دفتر نقاشیم بکشم یا جلوی تلویزیون با دفترم می نشستم و تصاویر کارتونی رو توی ذهنم حفظ می‌کردم و تند تند می‌کشیدمشون و عاشق این بودم همیشه دفترامو به همه نشون بدم که ببینن توش چقدر چیز باحال دارم …

درون هر هنرمندی، نیروی خارق العاده وجود داره که برای این نیرو مهم نیست چند سالته…اون فقط میخاد به واسطه تو عالم دیگه‌ای رو به بقیه نشون بده ..

در اون سال‌ها تلویزیون، فیلم‌های ترسناک یا تخیلی، انیمیشن‌ها و بازی‌های نو پای آتاری و سگا تاثیرات بسیار زیادی روی من داشت !
منم بادیدن این تصاویر توی دنیای شگفت انگیز تخیلات، غرق می‌شدم و سعی می‌کردم دنیای جدیدم رو بِکِشم…
این دفعه دیگه چیزی برای کشیدن جلوم نبود…همه چیز توی ذهنم موج می‌زد !

کم کم متوجه شدم کاراکترها تو ذهنم تمامی ندارند و دوست دارم تا ابد اون‌ها رو طراحی کنم… تا اونجایی که هیچ وقت فکر نمی‌کردم چی می خوام بکشم! دستم روی کاغذ خط خطی خودشو می‌کرد و پایین می اومد…

سال‌ها گذشت و متوجه شدم توی کارهام گرایش‌های یکسان مثبت و منفی خیلی متمایز خودش رو نشون میده! اما اینم میدونستم منفیه داخل من خیلی قوی تر هست.که همین باعث شد بارها امضای هنریمو عوض کنم و در نهایت برسم به چیزی که واقعا حس می کنم خودم هستم.
و در نهایت هر چه قدر زمان میگذره متوجه میشم چقدر نمی دونم و چقدر وقتم کمه برای بیشتر فهمیدن…»

داستان این دوتا ویدئو :
من متولد فروردین 1366 هستم  وکتاب‌های هنری که می‌بینید انتخاب‌های موردی من از کارهایی بوده کی طی سنین 5سالگی تا 25 سالگی(1370-1390) من با ابزارهای سنتی مثل : مداد، مداد رنگی و. .. تولید و در چندین آلبوم بزرگ گرد آوری کردم…

 

پروژه دیگری از مهدی بشاورد در روزرنگ را اینجا ببینید.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
نگاهی به یکی از تقویم های خلاق سال 2017