مسابقه کارتون ایمنی جاده

مسابقه بین‌المللی کارتون با موضوع ایمنی جاده، مالزی 2021

جایزه نفر اول: ۱,۵۰۰.۰۰ رینگیت مالزی

مسابقه بین‌المللی کارتون با موضوع ایمنی جاده، مالزی 2021 توسط موسسۀ تحقیقات ایمنی راه‌های مالزی (MIROS)و(Balai Kartun Rossem (BKR ، برگزار می‌شود و از تمام هنرمندان جهت شرکت در این رویداد دعوت کرده است.

موضوع:جاده‌هایی امن‌تر

تصادفات جاده‌ای یکی از مهم‌ترین دلایل مرگ و میر در سراسر جهان است. هر ساله، حدود یک میلیون و سیصد هزار نفر کشته و بسیاری دیگر زخمی یا مابقی عمر معلول می‌شوند. مرگ و جراحات جاده‌ای یکی از مشکلات مبرم بهداشت عمومی به ویژه در کشورهای با درآمد کم و متوسط محسوب می‌شود. این امر باید در مراحل اجرا ، مهندسی (برای زیرساخت‌های جاده‌ای و وسایل نقلیه) و آموزش مورد توجه قرار گیرد.

یکی از راه‌های آموزش، حمایت از ایمنی راه با استفاده خلاقانه و مؤثر از تبلیغاتی همچون کارتون است. به‌طور کلی، یکی از دلایل تصادفات جاده‌ای، کیفیت پایین زیرساخت‌ها (مانند ترافیک، طراحی و نگهداری نامناسب جاده‌ها)، وسایل نقلیه ناامن (خیلی قدیمی یا ضعیف)؛ و رفتار رانندگان (مانند رانندگان آموزش ندیده / بدون مجوز ، حواس‌پرتی در نتیجۀ استفاده از تلفن‌های همراه یا سایر دستگاه‌ها، رانندگی با سطح هوشیاری پایین، نبستن کمبرند ایمنی و عدم استفاده از صندلی کودک) است.

جهت حفظ ایمنی، هر راننده‌ای باید همیشه از قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی آگاه باشد، وسایل نقلیه را از طریق خدمات حفظ و نگهداری منظم ایمن نگه دارد و ایمنی سایر افراد را در نظر بگیرد. ایمنی در جاده یک مسئولیت مشترک است.

قوانین شرکت در مسابقه بین‌المللی کارتون با موضوع ایمنی جاده:

  • شرکت در این مسابقه برای عموم افراد بالای 18 سال آزاد است.
  • 300 dpi
  • اندازه A3 (297mmx420mm) با فرمت JPEG.
  • حداکثر تعداد اثر: 3 کارتون

آثار ارسالی می‌توانند به صورت رنگی یا سیاه و سفید، با هر سبکی باشند.

آثار ارسالی نباید ناقض قوانین کپی رایت باشند.

تصمیم هیئت منصفه نهایی است.

ارسال اثر به منزلۀ موافقت با قوانین، و واگذاری مجوز استفاده از اثر جهت تکثیر کامل یا بخشی از آن، انتشار یا نمایش اثر در نمایشگاه‌ها می‌باشد.

کارتون‌ها و رزومۀ خود را (نام – آدرس – شماره تلفن – آدرس ایمیل) از طریق آدرس ایمیل زیر ارسال کنید:

rossemcartoon@gmail.com

یا

yusofghani@miros.gov.my

مهلت ارسال: 28 مارس 2021 (8 فروردین 1400)

مهلت شرکت در مسابقه: یکشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۰

نمایشگاه:

به کلیه شرکت‌کنندگانی که آثارشان به نمایشگاه راه پیدا می‌کند، یک کاتالوگ و یک گواهی دیجیتال اهداء خواهد شد.

جایزه نفر اول: 1,500.00 رینگیت مالزی

جایزه نفر دوم: 1,200.00

جایزه نفر سوم: 1, 000.00

سه جایزۀ 500 رینگیت

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.