مرگ شکست می‌خورد

مرگ شکست می‌خورد؛ بهترین انیمیشن فستیوال فیلم پالنا

انیمیشن کوتاه مرگ شکست می‌خورد (Dji. Death Fails ) محصول کمپانی سیم‌پالز، ارائه‌دهنده خدمات آنلاین در کشور مولداوی و صاحب یکی از بزرگترین استودیو‌های ساخت انیمیشن این کشور است.

این انیمیشن بخشی از یک چهار‌گانه شامل Gypsy and Death ،Santa and Death و Dji. Death Sails با محوریت شوخی با فرشته مرگ است که وظیفه کارگردانی آن‌ها را دیمیتری وولوشین بر‌عهده داشته است.

انیمیشن کوتاه «مرگ شکست می‌خورد» با بهره‌گیری از طراحی سه‌بعدی ساخته شده و در طراحی شخصیت‌ها عناصر طنز‌آمیز بیش از المان‌های واقع‌گرایانه به چشم می‌‌آیند که نمود آن را می‌توان در هر سه شخصیت انیمیشن‌ به خصوص در طراحی دکتر معالج مشاهده کرد.

ویژگی خاص و منحصر‌به‌فردی که باعث می‌شود Dji. Death Fails از آثار هم‌رده و مشابهش جدا شود، هنر بی حد و حصر استودیو انیمیشن‌سازی سیم‌پالز و دو نویسنده اثر یعنی دیمیتری وولوشین و وادیم نواک در خلق سکانس‌های طنز حتی در بدترین، ناراحت‌کننده‌ترین و غیر‌منتظره‌ترین شرایط است که نمونه‌هایی از آن را می‌توانید در هنگام احیای راننده و بر روی نمایشگر‌های ضربان قلب مشاهده کنید.

انیمیشن کوتاه Dji. Death Fails به ما مخاطبین کمک می‌کند که فارغ از حس اندوه و ناراحتی ناشی از تفکر در مورد مرگ و رها کردن تمام عناصر زندگی دنیوی، برای چند دقیقه هم که شده به آن خندیده و از یادش غافل شویم. شاید اگر وابستگی خود به موارد زود‌گذر را کاهش داده و هر روز را به مانند آخرین روز زندگی تصور کنیم، مرگ ظاهر ترسناکش را از دست داده و به مانند تولد، آن را به عنوان بخشی از زندگی می‌پذیریم.

این انیمیشن در فستیوال فیلم پالنا جایزه بهترین انیمیشن را بدست آورده و در فستیوال‌های از جمله جشنواره بین المللی انیمیشن انسی، جشنواره فیلم کوتاه لندشوت و جشنواره بین المللی فیلم زلین به ترتیب نامزد دریافت جایزه بهترین انیمیشن کوتاه، بهترین فیلم کوتاه و بهترین انیمیشن بوده است.

مرگ شکست می‌خورد

مرگ شکست می‌خورد

 

https://www.aparat.com/v/VNmLp

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.