ما همه گربه هستیم / گلریز گرگانی

« يک روز به خودت مي آیى و مي بينى تمام ماه‌ها، هفته‌ها، روزها و لحظه لحظه‌هاى زندگي ات حول محوری می‌چرخد. هرجا ميروى و در هر مناسبتى به يادش هستى. حتى غذاهايى كه او دوست دارد را بهتر از مال خودت می دانی. دو سال پيش همزمان با تولد سه سالگى “سوشى”، گربه خانگى‌ام بود كه متوجه شدم زندگى ام پس از وارد شدن اين گربه طلايى به كل عوض شده است. تمام اتودهايى كه مي زدم، اتفاقات روز از ديد گربه‌ام بود. “سوشى و نوروز”، “سوشى و چهارشنبه‌سورى”، “سوشى و يلدا”…. انگار قبل از سوشى، من كار و زندگى نداشتم! ايده تقويم اول در سال ۹۵ از همين اتودهاى اوليه شروع شد با حمايت صميمانه نشر ” نظر” چاپ شد.

تقويم دوم، ١٣٩٦ الهام گرفته از تابلوهاى مشهور جهان است. بر اساس اين تخيل كه اگر نقاشان بزرگ گربه بودند، تابلوهاى مشهور با كاراكتر گربه‌اى به چه شكل در مى‌آمد. البته به صورت كاملاً كودكانه. اين تقويم ديوارى١٤ برگى و قطع ١٢ در ٢٣ سانتى‌متر است. پشت هر تصوير توضيحى كوتاه راجع به نقاش و تصويرى كوچك از نقاشى اصلى آن چاپ شده‌است.»

پروژه دیگری از “گلریز گرگانی» در روزرنگ را اینجا ببینید.

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
پوستر نمایش «یک ساعت آرامش»