فرهنگ‌های گوناگون در اسباب بازی‌ دیجیتالی / مانی زمانی

art-toys  یا اسباب بازی‌های دیجیتال، محصولاتی هستند که در نسخه‌های محدودی طراحی و تولید می‌شوند. طراحی و اجرای این محصولات توسط هنرمندان و طراحان با متریال‌های متفاوتی مانند پارچه، چوب، فلز، پلاستیک و پرینت‌های سه بعدی انجام می‌شود. دیزاینرهای اسباب بازی معمولا با پیش زمینه‌هایی از هنرگرافیک و یا تصویرسازی کار خود راشروع می‌کنند و عده‌ای هم در این زمینه آموزش‌های کلاسیک دیده‌اند. به هرحال هر محصولی در عصری که ما زندگی می‌کنیم گویا محکوم به دیجیتالی شدن است و اسباب بازی‌ها هم از این قاعده مستثنی نیستند.

مانی زمانی از جمله کسانی است که سال‌ها مشغول طراحی و تولید اسباب بازی‌های دیجیتال بوده است. وی که متولد الجزایر و بزرگ شده‌ی تهران است با مدرک BA in design از آکادمی design Eindhoven فارغ‌التحصیل شده و مدرک خود را در رشته‌ی طراحی محصول برای کودکان از دانشگاه HDK Gothenburg university گرفته است. علاقه‌ی وی به فرهنگ‌های گوناگون بخصوص pop cultureِ Japan و به هم تنیدگی این فرهنگ‌ها با دنیای کودکان باعث شد تا دست به خلق آثاری بزند که به آن art-toys گفته می‌شود. این آثار در گالری‌ها و رویدادهای مختلفی‌ در دنیا  از جمله Pictoplasma character portrait Berlin, Art Osakaِ Japan و art-toy event istvan gallery Oklahoma city به نمایش گذشته شده است. مقالات بسیاری نیز در مورد این آثار در رسانه‌های مختلف چاپ شده است که مهمترین آن، چاپ این آثار در کتاب Pictoplasma character portrait است. اکثر این محصولات، میکس مدیا و به صورت چاپ سه بعدی خلق می‌شوند.

art-toys (6) art-toys (35)art-toys (8)  art-toys (33)  art-toys (26)  art-toys (15)

art-toys  art-toys (9)  art-toys (7)  art-toys (4)  art-toys (34)  art-toys (19)
art-toys (5) art-toys (32) art-toys (21) art-toys (20) art-toys (12) art-toys (11) art-toys (1) art-toys (10) art-toys (38) art-toys (36) art-toys (37) art-toys (30) art-toys (16) art-toys (14)

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
فراخوان دهمین سوگواره هنر عاشورایی