طراحی یک زمین بازی با استفاده‌ مجدد از زباله‌ها و منابع بازیافتی

دو شرکت yeast و busurama با استفاده مجدد از زباله ها و منابع بازیافتی یک زمین بازی متفاوت ساختند. نمایشگاه basurama در اسپانیا بر گسترش استفاده از منابع بازیافتی توجه و تمرکز دارد. از طرفی دیگر ‌yeast يک استوديو طراحی تایوانی است که هدفش ایجاد اقدامات طراحی تجربی و آزمایشی به شیوه ای است که شهروندان را جذب و آنها را به سوی استفاده مناسب از مواد بازیافتی تشویق کند.

حاصل همکاری مشترک این دو گروه، ساخت پارکی است که کاملا از منابع و مواد قابل بازیافت تشکیل شده. ویژگی خاص این زمین بازی، نصب و راه اندازی تاب ۴ متری است که به ندرت دیده ايم. مهم ترین هدف این پروژه تغییر و جایگزین ساختن لوازم پارک ها از مواد پلاستیکی به مواد بازیافتی در نظر گرفته شده است. این زمین بازی با وجودی که در یکی از بزرگراه های اصلی تایوان واقع شده، از ماشین ها و موتورها خالی و مانند جزیره ای جدا افتاده است.

اعضای هر دو گروه مطمئن بودند که این مکان با وجود آلودگی های صوتی و هوا باز هم می تواند برای مردم جذاب و مفید باشد.
تیرهای چراغ برق بازیافتی متعلق به دولت تایوان و برج های خنک کننده قدیمی دو عنصر اصلی در ساخت این محوطه هستند. این پارک به مساحت ۱۸ در ۱۶ و ارتفاع ۱۴ متر با رنگ زرد روشن خود کاملا متمايز است.
به علاوه طراحان تیم با جوش دادن تیرهای چراغ برق، چهار تاب در سایزهای مختلف هم ساخته اند. این پارک به عنوان نمونه ای آزمایشی از پارک های ساخته شده از مواد بازیافتی تا پایان سال ۲۰۱۷ فعالیت خود را ادامه خواهد داد. برای دیدن تصاویر با روزرنگ همراه باشید.

-تاب های کوچک تر که صندلی آنها از تایرها ساخته شده اند مخصوص کودکان طراحی شده اند.

-بانوج یا نَنو به منظور محیطی برای استراحت طراحی شده است.
-جایگاه های چند منظوره ی چوبی
-جزئیات به تصویر در آمده نشان دهنده ی استفاده از تیر های چراغ برق است .
-ساکنین محلی با رده سنی مختلف می توانند از این زمین بازی استفاده کنند
-همفکری و همکاری قسمتی از این پروژه است
-اعضای تیم در محل کار
تصویری از سازه ها و لوازم اصلی پروژه که از دولت تایوان گرفته شده است
– تطابق ارتفاع تیرهای چراغ برق با پل اصلی ترین ویژگی انتخاب تیرها بود
-هر یک از این تیرهای چراغ برق از طریق جوشکاری به هم متصل شده‌اند.

منبع2 thoughts on “طراحی یک زمین بازی با استفاده‌ مجدد از زباله‌ها و منابع بازیافتی”

  1. حرکت قشنگ و خوبیه فقط برای من عجیبه که چرا اون پایه‌هایی که انتهای بعضی از سازه ها قرار داشته رو جدا نکردن (یا یه چیز گرد و منحنی شکل روی اون نصب کنند) درحالیکه همچون زائده های بزرگ و تیزی برای آدم بزرگ ها هم خطرناکه چه برسه به بچه های کوچیک. مطمئنم این زمین بازی با این شرایط چند تا تلفات میده!!

  2. خیرین ایرانی عزیز به زودی در هر استانی یک کارخانه بازیافت می سازند که از زباله نفت -بنزین و از پوست میوه ها کاغذ می سازند – به زودی و ما الگوی جهان می شویم نه روایت کننده ی پیشرفت جهان .ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.