صادق صندوقی؛ تصویرگر کتاب‌های درسی و کتاب‌های کودکان و نوجوانان درگذشت

تصویرگر کتاب‌های درسی و کتاب‌های کودکان و نوجوانان در ۷۲ سالگی درگذشت. صادق صندوقی، از تصویرگران صاحب‌سبک ایران است که نقش روشنی در ایجاد شاخه‌ای از فرهنگ تصویری کتاب‌های درسی داشت.

صادق صندوقی متولد ۱۳۲۵ در شهر همدان و یکی از ماندگارترین نام‌ها و از پیشکسوتان در حوزه تصویرگری کتاب‌های درسی و کتاب‌های کودکان و نوجوانان بود. وی پس از تصویرگری قصه‌های قرآنی به عنوان یک تصویرگر کتاب شناخته شد. یکی از معروف‌ترین کارهای استادصندوقی تصویر اصحاب فیل در کتاب‌های درسی بود. اغلب طرح‌های روی جلد کتاب‌های ترجمه شدهٔ ژول ورن نویسندهٔ مشهور فرانسوی که پس از انقلاب چاپ شدند، مزین به نقاشی‌های صندوقی است همچنین وی تصویرگر تمامی کارت‎های آفرین و صدآفرینی است که به شاگردان ممتاز اهدا می‎شد.

معاون فرهنگی موسسه خانه کتاب ضمن تسلیت این ضایعه به خانواده زنده‌یاد صندوقی و اهالی قلم گفت: به احتمال زیاد مراسم خاکسپاری زنده‌یاد صادق صندوقی روز جمعه (دوم شهریورماه) در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) برگزار خواهد شد اما هنوز چیزی قطعی نیست و خبرهای تکمیلی به زودی اعلام خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
۱۸ تقویم مدرن سال 2015 را ببینید