زندگی در مسیر تصویرسازی / پریا لرستانی

«در خانواده‌ای فرهنگی متولد شده‌ام و جزو آن دسته از کودکانی بودم که عاشق کتاب هستند و از میان تمام کتاب‌هایم شازده کوچولو و ماه پیشانی را بیشتر از بقیه دوست داشتم…

همیشه آرزوی “اخترشناس” شدن را در سر داشتم و کتاب شازده کوچولو همه جا همراهم بود؛ اما علاقه‌ام به کتاب‌های تصویری در نهایت به فراگیری نگارگری در سن 12 سالگی انجامید و تا سن 15 سالگی به میزانی از تسلط در این هنر رسیده بودم که به آموزش نگارگری در مراکز خصوصی مشغول شدم؛ پس از آن، دوران هنرستان و دانشگاه را تا مقطع کارشناسی ارشد در رشته گرافیک ادامه دادم.

با تمام این‌ها، تا سال‌های اخیر به شناخت و درک درستی از مسیر کاری خود نرسیده بودم و تنها به کسب تجربه در رشته‌های مختلف هنری می‌پرداختم؛ نهایتا فراگیری تصویرگری را از سال 94 آغاز کردم و در همان ابتدای کار، آثارم مورد لطف و توجه مخاطبان قرار گرفت.

اولین فعالیت حرفه‌ای من در این زمینه، تصویرگری “جلد کتاب” بود و بعد از آن تا به امروز چندین کتاب و جلد را برای ناشران و گروه‌های سنی مختلف تصویرگری کرده‌ام.

این روزها تمام وقتم را به تصویرگری کتاب می‌پردازم و البته که هنوز هم باید تجربه کنم و کیفیت کارم را از هر نظر بهبود ببخشم؛ پس همچنان راه درازی در پیش دارم…»

پریا لرستانی متولد 1368 کرمانشاه، دانشجوی کارشناسی ارشد گرافیک و عضو پیوسته انجمن تصویرگران ایران است.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
مسابقه سالانه بین‌المللی طراحی پوستر«گرافیس»