زبان ديزاين در هويت بصرى سايت باما/ استوديو شيزارو

بيشتر از پنج سال پيش «استوديو شيزارو» توسط مهرداد محمدزاده، پولت قهرمانيان و پويا عباسيان متولد شد. مسيرى كه از ابتدا توسط اين سه نفر پيش روى استوديو قرار گرفت؛ تمركز بر مقوله ى برندينگ و هويت سازمانى بود. هم اكنون بعد از گذشت پنج سال، استوديو شيزارو به نامى شناخته شده در زمينه برندينگ و هويت بصرى سازمانى تبديل شده است. پروژه هاى مختلف استوديو از ريديزاين يك برند قديمى فرش به نام «فرش حيدريان» با قدمتى ١٦٠ ساله گرفته تا پروژه ى گرافيك محيطى «مركز خريد چهارسو» با وسعت ٦٥ هزار متر را شامل مى شود.

مهرداد محمدزاده، مدير استوديو شيزارو درباره روند كارى استوديو مى گويد:
«از لحظه اى كه يك سفارش به ما داده مى شود، بررسى پروژه آغاز خواهد شد. ابتدا بررسى مى كنيم كه آيا اين سفارش با استراتژى استوديو همسو هست يا نه. پس از جلسه با كارفرما و شرح موارد مورد نياز، مطالعه در مورد برند آغاز مى شود. مهم ترين مساله اين است كه از خودمان مى پرسيم: چه كمكى مى توانيم از لحاظ برندينگ و ديزاين به اين برند بكنيم؟ پيشنهادات در قالب پورپزال ارايه مى شود و بعد وارد مرحله ديزاين مى شويم. فارغ از اينكه ما چه هستيم و چه مى كنيم، مهم ترين نكته اين است كه برند و مخاطب آن كيست و ما چطور مى توانيم دست برند را در دست مخاطب بگذاريم؟ كشف اين نكات و و ترجمه آن به زبان ديزاين، شغل ماست»

«باما» يك سايت خريد و فروش آنلاين ماشين (وسايل نقليه) است كه در زمينه مقوله خودرو و تحولات آن فعاليت مى كند. در سال ٩٠ هويت بصرى سايت باما به استوديو شيزارو سفارش داده شد. شيزارو با نگه داشتن لوگوى باما (اثر تهمتن امينيان) شروع به كار بر روى ابعاد مختلف هويت بصرى اين سايت نمود. طى اين سال ها هويت جديدى توسط شيزارو براى مجموعه باما شكل گرفت كه هنوز هم ادامه دارد. از تعريف رنگ سازمانى گرفته تا طراحى وبسايت و آيكون هاى مختلف و كارت هاى تبريك سال نو. اين پروژه، نامزد جايزه سرو نقره اى در سال ٩٠ شد كه در ادامه خواهيم ديد:

Shizaru_Bama_Folder2  Shizaru_Bama_Folder1  Shizaru_Bama_Folder  Shizaru_Bama_Envelope2  Shizaru_Bama_Envelope1
Shizaru_Bama_Stationery  Shizaru_Bama_Mug  Shizaru_Bama_GreetingCard4  Shizaru_Bama-01 Shizaru_Bama_GreetingCard3  Shizaru_Bama_GreetingCard1  Shizaru_Bama_GreetingCard  Shizaru_Bama_Greeting-Card2 Yellow-Renault-22x14-Iran  Shizaru_Bama-03-01  Shizaru_Bama-02-01

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
تـداِکـس تهران / استودیو فلت مد