رونمایی از پوستر نهمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان

پوستر برگزیده مسابقه طراحی پوستر نهمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان رونمایی شد.

در این مراسم که عصر روز سه‌شنبه ۱۳ دی ماه در محل باغ کتاب تهران برگزار شد نادر قدیانی رئیس هیئت مدیره انجمن فرهنگی ناشران کودک در سخنانی با اشاره به سابقه ۲۷ ساله این انجمن عنوان کرد:  جشنواره کتاب برتر از ثمرات این انجمن است که به صورت دوسالانه و با رویکرد ناشر محور در دست برگزاری است و به باور ما برای آینده نشر کتاب کودک و نوجوان اتفاقی قابل توجه خواهد بود.

وی ابراز امیدواری کرد اتفاقات این دوره از جشنواره از جمله مسابقه طراحی پوستر و تندیس بتواند حرکت رو به جلوی این رویداد را نیز تقویت کند.

در ادامه مراسم کاظم طلایی رئیس هیئت داوران مسابقه طراحی پوستر نیز در سخنانی عنوان کرد: یکی از مولفه‌های یک پوستر موفق  این است که مخاطب خود را پای خود نگاه دارد، به خواندن وا دارد و در ادامه به فکر کردن بکشاند. ما نیز در این جشنواره تلاش کردیم تا چنین اتفاقی برای جشنواره و مخاطبان آن روی دهد.

طلایی افزود: در فراخوان ما از هنرمندان خواسته شد  که المان‌های متعددی را مد نظر داشته باشند هرچند که درک می‌کنیم که نمی‌شد همه آنها را در قالب یک پسوتر گردآوری کرد. توقع ما این بود که پوستر برگزیده ما حداقل یک حرف را درست و خوب زده باشد و این کار را نیز خلاقانه صورت داده باشد.

وی افزود: پس از اعلام فراخوان طی دو ماه، ۹۰ اثر به دست ما رسید و از میان آنها در نهایت با رای هیات داوران ما ۱۵ اثر انتخاب شد و در نهایت نیز دو کار به عنوان برگزیده و سایر آثار نیز در قال کتابچه‌ای منتشر و در دسترس عموم قرار گرفته‌ است. خوشحالیم که این اتفاق در سال نخست از برگزاری خود توانست محل رجوع بخش قابل توجهی از نیروهای جوان و نیز حرفه‌ای باشد و آنها را به کار وتامل وادارد.

در پایان این مراسم از پوستر خانم آذر تیموری به عنوان اثر رتبه اول و پوستر آقای علی خدایی به عنوان اثر رتبه دوم رونمایی و با اهدای هدایایی از آنها تجلیل شد.

نهمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان که توسط انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان به طور دوسالانه برگزار می گردد در دی ماه سال جاری با همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین شرکت پنتر برگزار خواهد شد.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
پوستر روز جهانی کتاب کودک ۲۰۱۷ منتشر شد