درخشش تصویرگران ایرانی در جایزه پاندای طلایی

نام 18 هنرمند ایرانی در میان برگزیدگان پنجمین جایزه بین‎المللی پاندای طلایی 2018 درخشید.
به گزارش روزرنگ  و به نقل از روابط عمومی انجمن تصویرگران؛ در پنجمین دوره این جایزه که به صورت دوسالانه با هدف تقویت ارتباطات بین‎المللی در زمینه تصویرسازی و کارتون و شکوفایی این دو رشته هنری برگزار می‎شود مرضیه قوام‎زاده موفق به دریافت جایزه “بهترین اثر تصویرسازی” شد این جایزه پس از جایزه “پاندای طلا” قرار دارد که به LULIA IGNAT از صربستان رسید.

سحر خالقی، رابعه گودرزی، ماری نادی، دلارام دهرویه و سپیده سیفی نیز در میان 11 هنرمندی قرار گرفتند که جایزه ویژه هیئت داوران را دریافت کردند.

همچنین الهام عطایی‎آذر، سمانه صلواتی، سعیده نصرتی‎فرد، مسعود قره‎باغی، زهرا صباغی، یاسمن ثروتیان، معصومه اعتبارزاده، سید علیرضا حسینی، رحیم بقال اصغری باغمیشه، زهرا مرادی، مژده ملک اوغلی و منصوره دهقانی نیز در میان 37 هنرمند دیگر انتخاب شده برای نمایشگاه و کاتالوگ قرار گرفتند.

گفتنی است، در دوره چهارم پاندای طلایی که در سال 2016 برگزار شد هفت هنرمند ایرانی در میان 124 هنرمند برگزیده قرار داشتند درحالی که در دوره اخیر با وجودی که تعداد منتخبان به 50 هنرمند کاهش یافته تعداد منتخبان ایرانی به 18 نفر افزایش یافته است.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.