جلدهای كتاب های كلاسيك، مدرن و سينمايى بلومزبرى

ناشر مستقل و بریتانیایی بلومزبرى براى جشن سى سالگي خود، یک مجموعه ده جلدی که روی جلد هر یک از آنان، تصويرسازى هايى از صحنه هاى كليدى داستان که توسط طراحان مختلفی از سراسر دنيا طراحی شده است منتشر کرده است.

اين مجموعه ى ده جلدى شامل عناوين مختلفى مثل، بخور، دعا كن، عشق بورز(Eat,Pray,Love) از اليزابت گيلبرت و داستان سوزانا كلارك و آقاى نورل است كه توسط طراحان بريتانيا و يا طراحان بين المللى تصويرسازى شده است.

هركدام از اين طرح جلدها از يك صحنه قابل توجه در كتاب برگرفته شده مثل سحر و جادوى سياه و يا رمز و راز قتل.

كرى هيدمن، طراح بريتانيايى، يك صحنه از دويدن خالد حسينى را به تصوير كشيده است به طورى كه كايت هاى مختلفی در اطراف خط افق كابل و در پس زمينه غروب آفتاب گرم و نارنجى را نشان مي دهد.

جاناتان بورتون، تصويرگر فرانسوى، در طرح خود دو شخصيت اصلى كتاب restless را نشان می دهد كه هردو پشت يك ميز با حالتى مشكوك به يكديگر نگاه می كنند.

گرگ هنيمن، معاون هنرى بلومزبرى مي گويد: چيزى كه به ذهن من رسيد اين بود كه هريك از عناوين داراى بالاترين كيفيت سينمايى باشد. من در نظر داشتم كه هريك از جلد ها مثل يك پوستر سينمايى باشد، بنابراين ما يك گروه بين المللى از طراحان را انتخاب كرديم تا با تمركز بر روى اين موضوع نتايج درخشانى را ارائه دهند.

منبع

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
نمایشگاه گروهی تصویرگری «یلدای کاغذی»