تصویرسازی کتاب غدیرالحکایات / افروز قلی‌زاده

پروژه امروز روزرنگ درباره تصویرسازی کتاب غدیرالحکایات است که در سال 99 با تکنیک اکریلیک روی مقوا توسط افروز قلی زاده اجرا شده است.

این داستان توسط مریم القاسمی نویسنده‌ اهل امارات نوشته شده است و قرار است که به زودی توسط نشر بیت الکتب(house of books) در کشور امارات به چاپ برسد. افروز درباره روند انجام این پروژه می گوید:

« معمولا بعد از اینکه داستان را مطالعه کردم و توانستم با فضا و موضوع ارتباط برقرار کنم، سفارش را می پذیرم و بارها و بارها داستان را مطالعه می‌کنم. خودم را جای شخصیت اصلی داستان قرار می‌دهم تا بتوانم در خلق کاراکتر موفق‌تر عمل کنم. سپس داستان را فریم بندی کرده و شروع به ترکیب بندی می‌کنم.

ترکیب بندی هر فریم، زمان زیادی از من می‌گیرد، چرا که اتودهای متعددی با ترکیب‌های متفاوت می‌زنم تا اینکه یک ترکیب من را راضی کند و واقعا دوستش داشته باشم. سپس یک پالت رنگی متناسب با موضوع و فضای داستان انتخاب کرده و فریم‍‌ها را اجرا می‌کنم.
برای انتخاب رنگ‌ها همیشه از طبیعت که منبع بسیار بی تکرار و متفاوتی از همنشینی رنگهاست، متاثر بوده و هستم.»

پروژه دیگری از این تصویرگر در روزرنگ را اینجا ببینید.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
بهترین و بدترین لوگوهای سال 2016