بسته‌بندی‌ پوشاک کودکان

« دغدغه‌های زیست‌محیطی به خاطر علاقة زیادم به طبیعت و احترام به آن همیشه همراه ذهنم بوده‌اند. در سال  1392 هنگام انتخاب موضوع پروژه کارشناسی به راهنمایی استاد راهنما مهرداد کشتی‌آرا، تصمیمم بر این شد که با هدف افزایش طول عمر مفید بسته‌بندی محصولات که یکی از راه‌های نزدیک شدن به توسعه پایدار است، بسته‌هایی طراحی شود که پس از استفاده در نقش اولشان به عنوان بسته‌بندیِ جذاب و محافظ محصول، نقش دیگری را نیز ایفا کنند.

پس از تحقیق و بررسی نمونه‌ها، بسته‌بندی پوشاک کودکان باتوجه به قابلیتشان برای تبدیل به وسایل سرگرمی برای کودک و کمک به رشد فکری آن‌ها، برای چنین مقصودی مناسب‌تر دیده شد و برند پوشاک کودک سُها به صورت فرضی برای این کانسپت انتخاب شد.

پس از ری‌دیزاین لوگو و انتخاب رنگ، تصویرسازی‌هایی جهت استفاده بر روی ساک‌های لباس، جعبه‌ها و بسته‌های جوراب طراحی شد و به شکل‌های متنوع در بسته‌ها به‌کار گرفته شد. از درون بسته‌ها کاراکترهایی متنوع، تصویرسازی‌هایی به صورت پاپ‌آپ جهت قصه‌گویی برای کودکان و استندهایی به عنوان قاب عکس کودک بیرون کشیده می‌شود که کودک را درگیر کار با دست‌هایش نیز می‌کند.»

سیما بهاءالدینی، متولد 1368 و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد گرافیک از دانشگاه تهران است.3 thoughts on “بسته‌بندی‌ پوشاک کودکان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.