اکسیر انرژی (طراحی بسته‌بندی خرما)

«خرمای مغزدار، یک اسنک سالم، قدیمی و شیرین است که علاوه بر انرژی، دارای خواص درمانی نیز است و به همین دلیل نام تجاری “اکسیر انرژی” را برای آن برگزیدیم.
برای طراحی ساختار هندسی بسته از دو المان “ارگانیک” و “پرانرژی” بودن خرما استفاده کردیم. همانطور که مشهود است فرم هندسی خرما را در زاویه کنار جعبه حفظ و از روبرو آن‌را به‌صورت کشیده و بلند با گوشه‌های زاویه‌دار طراحی کردیم تا حس سرعت در هضم و پرانرژی بودن را بازگو کرده باشیم. برای باکس داخل، لبه‌های زاویه دار کنار جعبه را برای جلوگیری از جابجا شدن خرماها در حمل حفظ کردیم.
در طراحی گرافیک سه قشر مختلف “ورزشکاران” ، “شاغلان” و “مادران‌ شیرده” را برای تصویرسازی روی جعبه انتخاب کردیم و با طراحی شخصیت مینیاتوری ایرانی قصد نشان‌ دادن کشور تولیدکننده و قدیمی بودن محصول را داشتیم که با تلفیق فضای مدرن آن را وارد زندگی روزمره کردیم.

در قسمت انتهایی بسته، خرما را به همراه مغز داخل آن که در هر بسته متفاوت است را طراحی کردیم که با قرارگیری بسته‌ها از این زاویه در کنار هم، نمایی از خوشه روی درخت خرما را خواهیم داشت.»

متریال: مقوا – حصیر نخل خرما

طراح ساختارهندسی و تصویرساز: نازنین بهزادی4 thoughts on “اکسیر انرژی (طراحی بسته‌بندی خرما)”

  1. من این محصول را دوست دارم و فکر می کنم ایده جالبی بوده که خرماهای مغزدار را به این صورت تهیه و بسته بندی کنند.همه چیز کار خیلی عالی است.مخصوصا طراحی آن بصورت اتصال بسته ها مثل یک شاخه خرما، بسیار جالب بود.
    فقط یک موضوع شخص مرا اذیت می کند. شاید برای خارجی ها جالب باشد، اما چرا شکل یک مینیاتور ایرانی مستقیما کپی شده؟ شاید من توقع زیادی داشتم. اما یک مقدار تغییر دادن در آن خوب بود. به این صورت که منبع الهام همان مینیاتور ایرانی باشد اما با کمی نوآوری در تصویرسازی، جوری که به فضاهای مدرن بک گراند کمی ارتباط پیدا کند. خیلی دو فضا جدا از همدیگر هستند. بقیه را نمی دانم ولی چشم من را که اذیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.