اولین نمایشگاه دوسالانه آثار طراحان بسته بندی کشور / مجموعه آثار برگزيده

دومین مراسم سالانه اهدای جوایز و معرفی آثار برگزیده سال بسته‌ها، همراه با افتتاح اولین نمایشگاه دوسالانه طراحان بسته بندی کشور، جمعه ١٧ مهر در تالار استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار و پس از آن در دو گالری بهار و تابستان خانه هنرمندان افتتاح شد.

در این مراسم ایمان آل مظفر، دبیر نمایشگاه و موسس وب‌سایت بسته‌ها طی سخنانی گفت: «تمام تولیدکنندگان در سراسر دنیا می‌دانند که بسته‌بندی مانند سفیری است که شما به بازار می‌فرستید، مانند کسی که قرار است پیام شما را به گوش خریدار و مصرف کننده برساند. چقدر خوب است که این سفیر لباس خوبی بر تن داشته باشد و آداب معاشرت درستی را بلد باشد. ما برنامه‌های زیادی در بسته‌ها داریم: انتشار کتاب سال بسته‌بندی، برگزاری نمایشگاه دوسالانه بسته‌بندی و غيره. بسیار خوشحال هستیم که امروز توانسته‌ایم این اهداف را محقق سازیم.»

آل مظفر سپس از استاد بهرام کلهرنیا برای ایراد سخنرانی دعوت کرد. بهرام کلهرنیا در ابتدای سخنانش با اشاره به صحبت‌های آل مظفر گفت: در آستانه ورود به یک بازار آزاد، باید توجه داشت که وقتی این اتفاق رخ دهد ما در برابر موقعیت جدیدی قرار خواهیم گرفت و رقبایی را خواهیم داشت که پر قدرت، پخته و پر‌تجربه هستند. کارشان را خوب می‌شناسند و مجهز به اعتمادی شده‌اند که از پیش نزد ایرانی‌ها وجود دارد، ایرانی‌ها همیشه فکر کرده‌اند که یک محصول بیگانه، محصول بهتری است. گویا در سرنوشت بومی، ملی و تاریخی ملت‌های جهان سوم چنین چیزی را نقش کرده‌اند که ارزان‌تر دیده شوند یا آنچنان که شایسته است فاخر بروز نکنند.

در ادامه شهرزاد اسفرجانی، مدرس دانشگاه و مولف، به سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: بودن در این جمع هم آرزوی من بوده و هم افتخار من است از این نظر که ما در حوزه کار گرافیک و ارتباطات، یک جای خالی خیلی بزرگی داشتیم به اسم بسته‌بندی؛ زیرا نقطه تلاقی صنعت، هنر و علم بازار بود كه مانند کودک یتیمی شده بود که کسی به تنهایی کاری برای آن نمی‌کرد و در نتیجه بسته‌بندی در هیچ جایی مورد ارزیابی و تحول قرار نمی‌گرفت. ما از هیچ، توانستیم یک پلت‌فرم بسازیم که فقط یک سکو است، سکویی برای اینکه طراحان جوان بیایند و از آن به پیش بروند.

در ادامه این مراسم، دبیر این نمایشگاه، بیانیه هیات داوران متشکل از بیژن جناب، شهرزاد اسفرجانی، محمد رزاقی، فاطمه کرکه آبادی و مسعود نجات را قرائت کرد.سپس با حضور اعضای هیات داوران، برگزیدگان این مراسم به شرح زیر معرفی و تقدیر شدند: تورج صابری‌وند، سمیه حاجی‌پاشا، لیدا ملیحی، میثم شریف‌نژاد و کیانوش بهرامی دیپلم افتخار بسته‌ها را دریافت کردند.

همچنین جایزه ویژه هیات داوران، تندیس و لوح افتخار بسته‌ها به مجتمع چاپ هودیس پارس تقدیم شد. جایزه نوآوری و نگاه ویژه داوران به همراه تندیس و دیپلم افتخار بسته‌ها نیز به سروش یگانه تعلق گرفت.

احسان اکبری به عنوان نفر سوم يك میلیون تومان، تندیس و دیپلم افتخار بسته‌ها، محمدرضا اسلام‌پرست به عنوان نفر دوم سه میلیون تومان، تندیس و دیپلم افتخار بسته‌ها و یکتا جبلی و سید‌مصطفی سیدابراهیمی به عنوان نفرات اول پنج میلیون تومان، تندیس و دیپلم افتخار بسته‌ها را دریافت کردند.

در ادامه به لیلا نیرومند به عنوان برگزیده سال در بخش دانشجویی وب‌سایت بسته‌ها، تندیس و دیپلم افتخار بسته‌ها داده شد. در بخش حرفه‌ای این قسمت، اثری شایسته دریافت جایزه شناخته نشد.
در پایان این مراسم، نمایشگاه دوسالانه آثار طراحان بسته‌بندی کشور افتتاح شد. این نمایشگاه تا ٢٦ مهر ادامه خواهد داشت.

 

برگزیده اول : یکتا جبلی – سید مصطفی سید ابراهیمی ( زعفران نتاسف )

Jebelli-Seyyedebrahimi-  Jebelli-Seyyedebrahimi-02

برگزیده دوم : محمد رضا اسلام پرست ( دمنوشهای گیاهی زر گل )

mohammad-reza-eslamparast-01  mohammad-reza-eslamparast-02

برگزیده سوم : احسان اکبری ( محصولات غذایی کیچن رز )

Ehsan-Akbari-

برگزیده نوآوری و نگاه ویژه داوران : سروش یگانه ( محصولات صادراتی نوبل کویین )

Soroush-Yeganeh-01  Soroush-Yeganeh-02

 

برگزیده هیات داوران : چاپ هودیس پارس ( بسته های دارویی شرکت نانو فناوران دارویی الوند )

Hoodis-Pars

 

دیپلم افتخار : تورج صابری وند ( شامپوهای سیو )

designvand-siv

 

دیپلم افتخار : کیانوش بهرامی ( محصولات غذایی پالروم )

Kianoosh-Bahrami-Palroom

 

دیپلم افتخار : لیدا ملیحی ( جعبه کفش های کودک آرتمن کیدز )

Lida-Malihi

 

دیپلم افتخار : میثم شریف نژاد ( چای کودک شاهسوند )

meisam-sharifnezhad-shahsavand

 

دیپلم افتخار : سمیه حاجی پاشا ( چای محفل )

Somyeh-Haji-Pasha8 thoughts on “اولین نمایشگاه دوسالانه آثار طراحان بسته بندی کشور / مجموعه آثار برگزيده”

 1. راستش باید بگم که واقعا کارها سطحی بودند…
  البته از نظر بنده !
  خیلی جای کار داشت آثار
  بعضا هیچ خلاقیتی در بسته وجود نداشت و به نمایشگاه راه پیدا کرده بود … دوستان برند از نزدیک تمامی آثار رو ببینند ، بجز اینها که برگزیده شدند

 2. بنده هم با آقای کاظمی موافقم . کارها ایده ایی نو ندارند حتی برخی نفیس و به یاد ماندنی هم نیستند مثل بسته های دارو یا محصولات غذایی پالروم !!! چای محفل که بنظرم بشدت پیش پا افتادس. البته بسته بندی زعفران به نسبت قابل قبوله و یا شامپو سیو مترقی است . این شاخه در ایران با حمایت صنایع نیاز به اعتماد و کار بسیار زیاد داره .

  1. دوست محترم شما باید بسته ها رو از نزدیک ببینید و با تکنیکهای طراحی و چاپ آشنا باشید بعد اینطور نظر بدین ، اساتید جرجسته ای این کارهارو داوری کردند

 3. سلام . آفرین به طراحان عزیز شما با خلق آثار مناسب می توانید زمینه لازم برای فروش بهتر محصولات را ایجاد کنید. از نظر بنده طرح چای محفل با تمام سادگی زیبا وایرانی است.

 4. رسول احمدی عزیز کاملا درست می فرمائید البته کاره طراحی دوستمون کمی‌ حرفه ایی تره از اون سایتی که شما گذاشتید البته از لحاظ کپی در سایت های اسپانیایی یه فروش زعفران ایران یه سری به اون سایت ها بزنید کاملا نمونه یه کاره کپی شده یه دوستمون رو می بینید و اینکه ‌وقتی خلاقیت در طراحی بسته بندی در ایران وجود نداره همین هم خوبه
  زعفران ایران به نام GOOLD با بسته بندی زیبا ‌گرمی 34 دلار قیمت گذاشتن فقط و فقط بخاطره بسته بندی چرا که نوشته شده زعفران ایران و در توضیحات گفته شده که بهترین زعفران دنیا اونم از یک سایت شرکت فروش بزرگ زعفران دیگه جای بهسی می مونه همش آقازاده بازی در همه یه این موضوعات دخیل هستش که سخن بسیار است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.