انتشار فراخوان ایده خلاقانه هنری با موضوع استاندارد

فراخوان ایده خلاقانه هنری برای روز جهانی استاندارد منتشر شد که قالب‌هایی گرافیکی مانند پوستر و کارتون تا انیمیشن را شامل می‌شود.

روز جهانی استاندارد در سال 2018 با شعار «استانداردهای بین المللی و چهارمین انقلاب صنعتی» برگزار می‌شود. این شعار به فناوری های نوینی اشاره دارد که روش تولید و کاربرد کالاها در جوامع را تغییر می‌دهند. این فناوری‌ها مرزهای میان دنیای واقعی و دیجیتال را کمرنگ می‌کنند. هوش مصنوعی، چاپ سه بعدی و اینترنت اشیا نمونه هایی از این فناوری ها هستند.

برای شرکت در این رقابت به این موارد فکر کنید:

اگر آخرین فناوری‌ها را در اختیار داشته باشید، کدام معضل را حل می کنید؟ استانداردهای بین المللی چگونه در حل این معضلات به شما کمک می‌کنند؟ در صورت دسترسی به فناوری‌های نوین مانند هوش مصنوعی، تولید هوشمند، اینترنت اشیاء، چاپ سه بعدی یا دنیای مجازی چگونه می‌توانید معضلی در شهر یا کشور خود را حل کنید؟ مسیرهای اشتباه، مسائل مربوط به ایمنی و نگرانی‌های اجرایی چگونه ممکن است شما را دچار چالش کنند و راه حل‌های ممکن کدام است؟ استانداردهای بین‌المللی (واقعی یا حتی خیالی) را که به نظر شما می‌توانند به حل بعضی معضلات کمک کنند، پیشنهاد دهید (فقط نوع استانداردهای موثر را ذکر کنید. مثلاً استانداردی برای امنیت اطلاعات و اینکه چه نوع کمکی در رمزگذاری اطلاعات می کند).

طرح خود را به صورتی ارائه دهید که حاوی: معضل + راه حل + استاندارد بین‌المللی واقعی یا خیالی باشد.

مثال‌هایی برای سناریوهای مورد استفاده:

• فناوری ربات‌ها و نقش آن در حل مسائل جامعه و استانداردهای مورد نیاز برای استفاده از آن‌ها

• امکان اتصال اشیاء به اینترنت و نقش این فناوری‌ها در بهینه‌سازی جامعه، مخاطرات و استانداردهای بین‌المللی مورد نیاز

• امکان استفاده از چاپ سه بعدی آسان و ارزان و مزیت‌های آن در حل مسائل جامعه و نقش استانداردهای بین المللی در کاستی مخاطرات استفاده و بهره‌گیری آسانتر از این فناوری‌ها

• یا هر سناریوی دیگر مبتنی بر فناوری‌های مبتکرانه و خلاقانه و حتی عجیب مثل هواپیماهای بدون سرنشین، فناوری‌های زیستی، ارتباطی، خودروهای برقی یا موارد دیگر و نسبت آن‌ها با دنیای آینده، مخاطرات احتمالی استفاده آنها و استانداردهای مورد نیاز برای فراگیر شدن این فناوری‌ها نمونه‌هایی از سناریوسازی و تولید آثار طراحی یا پویا نمایی برای شرکت در رقابت روز جهانی استاندارد 2018 هستند.

آثار خلاقانۀ هنری از طراحی (پوستر گرافیکی، کارتون یا کمیک استریپ) تا انیمیشن 30 ثانیه‌ای (در همۀ شاخه ها و تکنیک ها) در این رقابت پذیرفته می‌شود. محتوای آثار باید به زبان انگلیسی و شعار سال را نیز دربر گیرد. درج نشان سازمان‌های بین‌المللی ISO,IEC, ITU در جای مناسب ضروری است. بدیهی است پس از داوری و انتخاب آثار برگزیده، نسخه فارسی آثار پذیرفته نیز باید تحویل شود.

جوایز ملی و بین‌المللی:

نفر اول: 1500 فرانک سوئیس؛ نفرات دوم، سوم و چهارم: 500 فرانک سوئیس

سازمان ملی استاندارد نیز علاوه بر جوایز بین‌المللی به ترتیب 60 میلیون ریال برای نفر اول و 25 میلیون ریال برای هر یک از نفرات دوم تا چهارم در نظر گرفته است. برای آثار پویانمایی 50 درصد به مبالغ مذکور اضافه خواهد شد.

داوری:

داوری اولیه در ایران و با حضور اساتید برجسته هنر و نماینده سازمان ملی استاندارد ایران صورت خواهد گرفت و آثار برتر برای شرکت در رقابت بین المللی به سوئیس ارسال خواهد شد.

مهلت و نحوه ارسال:

هنرمندان تا 25 تیرماه فرصت دارند آثار تولیدی را از طریق ایمیلpublicralation@isiri.gov.ir به سازمان ملی استاندارد ارسال و سپس از طریق شماره 32807045-026 از رسیدن آن اطمینان حاصل کنند. درج نام و نام خانوادگی، شماره ملی، سال تولد، نشانی، تلفن ثابت و همراه و کپی کارت ملی همراه با اثر ارسالی الزامی است.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
جدیدترین پوستر ابراهیم حقیقی