المپیک
المپیک

رونمایی پوستر بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰

به گزارش روزرنگ، کمیته برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ از دو پوستر این مسابقات، به عنوان سمبل و نماد رونمایی کرد. برای این رویداد ورزشی بزرگ ۱۲ پوستر رسمی با محوریت بازی‌های المپیک و ۸ پوستر رسمی با محوریت بازی‌های پارالمپیک طراحی شده بود که در نهایت این دو پوستر از میان آن‌ها انتخاب شد.

نکته جالب اینجاست که برای اولین بار، یک پوستر نمادین و مجزا برای بازی‌های پارالمپیک انتخاب شده است. رونمایی از این پوستر در زمره اقداماتی بود که توکیو، میزبان بازی‌ها، پیش از برگزاری مسابقات انجام داده بود. تلاش و اقدامات کمیته نتیجه مثبتی داشته و به منزله میراث فرهنگی برای این دوره از بازی‌ها محسوب می‌شود.

اما دیگر پوستر‌های منتخب به عنوان نماد بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ در موزه المپیک لوزان در سوئیس و سایر موزه‌ها و نمایشگاه‌ها در سراسر دنیا به نمایش درخواهد آمد. اندرو پارسونز، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک در خصوص انتخاب پوستر می گوید: «انتخاب یک پوستر از بین کار‌های موجود بسیار سخت بود. اما ما در نهایت طرحی را انتخاب کردیم که نشان دهنده شادی و تنوع بازی‌های پارالمپیک است.»

گو چوگی پار، طراح پوستر منتخب پارالمپیک هم در ادامه صحبت‌های ایشان گفت: «در پوستر منتخب، شاهد اراده پارا ورزشکارانی هستیم که با چالش‌ها رو به رو می‌شوند، و شور و اشتیاق غیر قابل مهار آن‌ها به تصویر کشیده شده است. در واقع این شور و اشتیاق، امید بشریت است که در قرن‌های متمادی وجود داشته است. ما از این بابت که پوستر این دوره از مسابقت منجر به الهام بخشیدن و ایجاد انگیزه در ورزشکاران حاضر و نسل‌های بعدی می‌شود، بسیار خرسندیم.»

مدیر بنیاد فرهنگ و میراث المپیک (آنجلیتا تئو) هم در خصوص پوستر‌های توکیو ۲۰۲۰ اظهار کرد: «از اینکه هنرمندان برجسته‌ و مطرح از ژاپن و سراسر دنیا برای طراحی پوستر‌های بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ تلاش کردند، بسیار خرسندیم. پوستری که در نهایت انتخاب کردیم بیانگر تنوع و همبستگی است که از ارزش‌های برگزاری بازی‌های المپیک است. همواره بازی‌های المپیک برای ایجاد ارتباط میان مردم جهان علی رغم وجود تفاوت‌ها تلاش می‌کند.»

همه‌گیری کروناویروس منجر شد که به پیشنهاد شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن و کمیته بین‌المللی المپیک با تعویق یکساله برگزاری مسابقات موافقت کنند و مسابقات را در سال 2021 برگزار نمایند. اگرچه تغییر زمان در برگزاری بازی‌ها اتفاق افتاده اما نام رسمی این مسابقات کماکان توکیو ۲۰۲۰ باقی مانده است. مسابقات المپیک از ۲۳ ژوئیه تا ۸ اوت سال ۲۰۲۱ میلادی (۱ مرداد تا ۱۷ مرداد ۱۴۰۰) برگزار می‌گردد.

المپیک
المپیک

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.