اپلیکیشن Forger
اپلیکیشن Forger

Maxon نسخه 2023 اپلیکیشن Forger را عرضه کرد

Maxon جدیدترین نسخه اپلیکیشن مجسمه‌سازی دیجیتال خود (Forger) را برای iPad عرضه کرد. در این آپدیت جدید، مجموعه جدیدی از ابزارهای مدلسازی به این اپلیکیشن اضافه شده‌است. این ابزارها بر اساس موتور مدلسازی چندضلعی نرم افزار Cinema 4D طراحی شده‌است.

Forger از قدیمی‌ترین و پرکاربردترین اپلکیشن‌های مجسمه‌سازی آیپد

Maxon سال گذشته اپلیکیشن Forger، یکی از قدیمی‌ترین اپلیکیشن‌های تخصصی مجسمه ‌سازی iPad، را خریداری کرد. با آپدیت جدید این نرم‌افزار، مجموعه‌ای از براش‌های مجسمه‌سازی جدید مانند Standard، Clay، Smooth، Move، Pull، Flatten، Polish، Inflate و Crease در اختیار کاربران قرار داده شده‌است. افرادی که قبلا با نرم‌افزار ZBrush کار کرده اند، با این ابزارها آشنا هستند.

تغییرات جدید دیگر مجسمه‌سازی لایه‌ها، ماسک، گروه‌بندی چهره، اضافه‌شدن گزینه‌ LazyMouse برای از بین‌بردن ضربات دست، قرینه‌سازی، رتوپولوژی خودکار و رنگ‌آمیزی زوایاست.

هم‌چنین، اکنون می‌توان فایل‌ها را در فرمت OBJ یا Alembic وارد کرد و در فرمت OBJ، STL یا USD از آن‌ها خروجی گرفت.

به کمک ابزارهای مدل‌سازی چند ضلعی می‌توان asset های جدید ایجاد کرد

مجموعه ابزار جدید که شامل Select، Transform، Extrude، Bevel، Inset، Bridge، Line Cut، Loop Cut، Weld و Slide می‌شود، با هدف استفاده در صفحه نمایش‌های کوچک طراحی شده‌است.

هزینه و دسترسی

اکنون، نسخه جدید اپلیکیشن Forger برای iPadOS 15.0+ در دسترس است. هزینه خرید اشتراک این اپلیکیشن، 1.99 دلار به صورت ماهانه و 14.99 دلار به صورت سالانه است.

منبعمریم پوررحیمی
مترجم و عضو تیم روزرنگ

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.