مسيرهاى قرمز و آبى در طراحى ترمينال فرودگاه توكيو 

ترمینال جدید «فرودگاه بین‌المللی ناریتا» که تا قبل از المپیک ۲۰۲۰ توکیو تکمیل خواهد شد؛ یک مسیر خط‌ کشی عبور در سالن، طراحی کرده است. اين مسیرهای حرکت رنگین نه تنها در مسیریابی به مسافران کمک می‌کند؛ بلکه پیاده‌روی راحت و دلپذيرى را در سرتاسر قسمت داخلی ترمینال باعث مى‌شود.
این طراحی توسط استودیو خلاق Party و با همکاری شرکت Muji و مشاوره شرکت Nikken به انجام رسیده است و این تیم مشترک، تلاش خود را بر روی ساخت یک فرودگاه ساده و كم زرق و برق، هم از لحاظ معماری و هم از لحاظ طراحی داخلی معطوف نموده‌اند. در نتیجه مى‌توان گفت شكل و شمايل این ترمینال، غیرعادی بوده و در فضا و راهروهای آن از نشانه ها و یا تابلوهای راهنما خبری نیست. در عوض یک سیستم خط‌ کشی مسیر عبور قرمز و آبی وجود دارد که هدف اصلی را پیاده سازی می‌کند. مسیرهای آبی‌ رنگ برای پروازهای خروجی و قرمز رنگ برای پروازهای ورودی است. در ادامه به تماشای تصاویری از این فرودگاه که با ایده‌ای مینیمال پیاده سازی شده است می‌نشینیم:

airport-terminal-roozrang (1)  airport-terminal-roozrang (2)  airport-terminal-roozrang (3)  airport-terminal-roozrang (4)  airport-terminal-roozrang (5)  airport-terminal-roozrang (6)  airport-terminal-roozrang (7)  airport-terminal-roozrang (8)  airport-terminal-roozrang (9)  airport-terminal-roozrang (10)
airport-terminal-roozrang
منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
دوازدهمین یادبود مرتضی ممیز برگزار می‌شود