رونمایی از پوستر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر

پوستر و تندیس سیمرغ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر پوستر که  توسط حمیدرضا بیدقی طراحی و اجرا شده است در پردیس ملت رونمایی شد.

در نشست خبری سی وهشتمین جشنواره فیلم فجر که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد همچنین از شعار امسال جشنواره با عبارت: «با سینما کنار هم باشیم» نیز رونمایی شد.

در این نشست خبری، داروغه زاده دبیر جشنواره فیلم فجر اعلام کرد : 100 فیلم در جشنواره ثبت نام کردند ، که پس از مراحل بازبینی ، در نهایت 22 فیلم به بخش سودای سیمرغ راه پیدا کرد .
داروغه زاده ، درباره افزایش تعداد داوران هم گفت : خواستیم داوری تخصصی تر شود و برای بخش فنی ۲ داور انتخاب کردیم، و در نهایت تعداد داوران به ۹ نفر رسید .
دبیر جشنواره فیلم فجر همچنین با اشاره به فروش همه بلیط های جشنواره در همان ساعت اول ، گفت : امسال ظرفیت سالن های مردمی را از ۷۵۰۰ صندلی به بیش از ۹ هزار صندلی افزایش دادیم .
داروغه زاده در ابتدای سخنان خود هم گفت: سردار سلیمانی سال‌ها با دشمنان ملت ایران در خارج از کشور جنگیدند و نهایتاً توسط همان دشمنان این سردار بزرگ به شهادت رسید.

وی افزود: بعد از اتفاق حادثه تلخ سقوط هواپیما برخی از هنرمندان تلاش کردند تا در جشنواره حاضر نباشند، اما با صحبت‌هایی که با آنان انجام شد گفته شد که امروز سینما پل ارتباطی خوبی میان مردم و هنرمندان است.شعار امسال نیز ناظر به همین نکته است که با سینما هنرمندان و مردم در کنار هم باشند.

رونمایی از پوستر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر

داروغه‌زاده در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص تماشای فیلم‌های رزرو گفت که در صورت درخواست خود تهیه‌کننده این فیلم‌ها می‌توانند در جشنواره برای اصحاب رسانه اکران شوند.

داروغه زاده همینطور درباره حضور کیمیایی در جشنواره فجر، ضمن اعلام حضور قطعی فیلم در جشنواره از جایگاه مهم کیمیایی در سینمای کشور و حضور همیشگی وی در کنار ملت گفت که به نظر می‌رسد نشان از حضور احتمالی کیمیایی در بخش بهترین کارگردان فیلم خواهد بود.

وی درباره حضور دانش‌آموزان در جشنواره بیان کرد که این بخش با عنوان سیمرغ و پروانه امسال با همکاری فارابی برقرار است و در سینما‌های مربوطه اکران خواهد شد.

داروغه‌زاده درباره بودجه امسال جشنواره گفت: قرارداد منعقد شده با شهرداری ۸ میلیارد است، اما تلاش می‌کنیم که هزینه آن کمتر باشد.

وی درباره حضور فیلم‌های انیمیشن در جشنواره گفت که بیشتر آثاری که در این خصوص به دبیرخانه ارسال شدند شرایط و خصوصیات فیلم سینمایی بلند را نداشتند و بنابراین بخش انیمیشن از این جشنواره کنار گذاشته شد.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
نشست خبری دومین جشنواره سال استیکر
نشست خبری دومین جشنواره سال استیکر