اپل دستورالعمل‌های طراحی و ساخت شیلد محافظ صورت را منتشر کرد

اپل اخیرا با ارائه‌ی آموزش ساخت شیلد محافظت صورت، قدم مثبت دیگری در راستای مبارزه با همه‌گیری ویروس کرونا برداشته است. فرایند آموزش‌داده‌شده توسط اپل باید توسط افراد متخصص انجام شود.

اپل چند هفته پیش اسنادی خاص و دقیق منتشر کرد که در آن‌ها شاهد جزئیات کامل محافظ‌های صورتی بودیم که این شرکت موفق‌به تولید آن‌ها شده بود. تیم کوک مدتی پیش با انتشار ویدئویی در صفحه‌ی خود در توئیتر، آمار جالبی درمورد اقدامات اپل برای مقابله با کرونا در دسترس قرار داد. مدیرعامل اپل در آن زمان گفت که این شرکت تاکنون ۲۰ میلیون ماسک به مؤسسه‌های بهداشتی و یک‌میلیون محافظ صورت به کارکنان بهداشتی اعطا کرده است.

در همین راستا به‌تازگی اهالی کوپرتینو اسناد دیگری را نیز روی وب‌سایت بخش پشتیبانی خود قرار داده‌اند. در اسناد منتشرشده از سوی اپل، شاهد آموزش دقیق ساخت محافظ صورت هستیم تا بدین ترتیب مردم و حتی شرکت‌های دیگر بتوانند به تولید این محافظ‌ها مشغول شوند؛ محافظ‌هایی که ظاهران کارکنان شاغل در بیمارستان Kaiser واقع در دره‌ی سانتا‌کلارا استقبال خوبی از آن کرده‌اند و بازخوردهای مثبتی به‌دست اپل رسانده‌اند.

محافظ صورت اپل / Apple Face Shield

اپل در بخش ابتدایی آموزش خود، اخطار مهمی نوشته است که آن را در ادامه می‌‌خوانیم:

دستورالعمل‌هایی که در ادامه می‌آیند باید تنها توسط فردی متخصص انجام شوند. ساختن این محافظ‌های صورت به تجربه و تخصص حرفه‌ای در حوزه‌ی تولید و طراحی نیازمند است. بنابراین مراحل تولید محافظ‌ها باید تنها توسط مهندسین یا ماشین‌چی‌های حرفه‌ای در محیط کارخانه انجام شوند.

اپل در مقاله‌‌ای که روی وب‌سایت رسمی خود منتشر کرده است به‌خوبی مواد موردنیاز برای تولید محافظ‌های صورت و نحوه‌ی استفاده از آن‌ها را نیز اعلام می‌کند. درضمن اگر مواد اعلام‌شده در دسترس نبودند، اپل فهرستی شامل برخی مواد جایگزین که امکان استفاده از آن‌ها در محافظ صورت وجود دارد را نیز منتشر کرده است. در مقاله‌ی اپل همچنین امکان دانلود فایل‌های طراحی محافظ صورت با جزئیات کامل و دقیق، وجود دارد. اپل در توضیحات مربوطه به‌طور دقیق ضخامت موارد لازم و همچنین فرآیندهای مختلفی را که باید روی آن‌ها صورت بگیرد نظیر برش با لیزر، برش از طریق فشار آب (واتر جتینگ) و… اعلام می‌کند.

مشخصا هدف اپل از انجام چنین کاری این است که بتواند در راستای مبارزه‌ی بهتر با ویروس کرونا قدم بردارد و تولید محافظ‌های صورت را به‌ساده‌ترین شکل برای شرکت‌ها امکان‌پذیر کند؛ بدین ترتیب شرکت‌ها خواهند توانست با تولید محافظ‌های بیشتر و ارائه‌ی آن‌ها به کارکنان حوزه‌ی بهداشت، قدمی مثبت در زمینه‌ی مهار ویروس مرگبار جدید بردازند. اپل همچنین می‌گوید کسانی که نیازمند کمک بیشتر در زمینه‌ی تولید محافظ هستند می‌توانند به ایمیل این شرکت با آدرس faceshieldmake@apple.com پیام بفرستند.

تیم کوک به‌هنگام معرفی رسمی محافظ‌های صورت اپل اعلام کرده بود که این شرکت قصد دارد هر هفته یک‌ میلیون محافظ جدید تولید کند و سپس آن‌ها را به دست کارکنان بیمارستان‌های مختلف در سراسر ایالات متحده‌ی آمریکا برساند. ظاهرا اپل برنامه دارد که این ماسک‌ها را در آینده‌ای نه‌چندان دور به خارج‌ از مرزهای آمریکا نیز صادر کند.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.