نسخه جدید نرم افزار زیبراش ۲۰۲۲
نسخه جدید نرم افزار زیبراش ۲۰۲۲

نسخه جدید نرم افزار زیبراش ۲۰۲۲ معرفی شد

شرکت Pixologic جدیدترین نسخه 2022 نرم افزار قدرتمند زیبراش را عرضه کرد. زیبراش نرم افزار مجسمه سازی دیجیتال است که جدیدترین نسخه آن شامل پلاگین جدید اریب، سیستم برجسته ‌سازی پایه و پنل استروک (Stroke) گسترده است.

نسخه جدید نرم افزار زیبراش ۲۰۲۲

از دیگر تغییرات جدید این نرم افزار می توان به براش‌های جدید Knife و Scribe ،پشتیبانی از دو پالت آلفا و بافت در براش، کنترل دقیق نویز موجود در صفحه و اضافه کردن گزینه Photoshop-style برای هماهنگی میان SubTools اشاره کرد.

این تغییرات ماه پیش در پیش نمایش ZBrush Summit 2021  بررسی شد و دیروز با انتشار نسخه جدید در دسترس عموم قرار گرفت. طبق قوانین Pixologic، نسخه جدید به صورت رایگان دراختیار کاربران عضو این نرم افزار قرار میگیرد.

نرم افزار زیبراش ۲۰۲۲
نرم افزار زیبراش ۲۰۲۲

سیستم Bas Relief به طور خودکار از مدل های سه بعدی سطوح برجسته و حجاری شده می سازد. یکی از مهم ترین قابلیت های نسخه جدید زیبراش سیستم Bas Relief برای ایجاد سطوح برجسته است.

در این سیستم به کمک ابزار SubTools مدل سه بعدی بر روی سطحی که قرار است حجاری شود قرار داده می شود. می توان با چرخش مدل بر روی صفحه، زاویه قرار گیری آن بر روی صفحه را تغییر داد.

با تنظیم تعداد دفعات اجرای الگوریتم پروژه، نتیجه کار نیز می تواند تغییر کند. به کمک گزینه Relief Contrast و Blur Radius میتوان زوایا و جزییات را با وضوح بیش تر در صفحات حجاری شده به نمایش گذاشت.

در پالت آلفا نیز چنین عملکردی رخ می دهد. به کمک یک ضربه در  DragRect میتوان مدل ها را به نقشی برجسته برای قرار دادن روی سطوح تبدیل کرد. همچنین می‌توان رنگ‌های رأس یا همان داده‌های Polypaint را به بافت تبدیل کرد و نقش برجسته‌های رنگی ساخت.

در کنار مزایایی که در ساخت سکه ها و یا مدالها فراهم شده است، هم چنین میتوان از نوار ابزار برجسته سازی برای اضافه کردن جزئیات به اجسامی مانند پانل‌های دیواری استفاده کرد. به کمک پلاگین BevelPro روی شبکه های توری (meshes) با رزولوشن و ساختارهای متفاوت می توان حالت اریب ایجاد کرد.

یکی دیگر از قابلیت اصلی ZBrush 2022، پلاگین جدید Bevel Pro است. به کمک این قابلیت میتوان گوشه ها و زوایای مدل ها را اریب مانند کرد. بر خلاف ورژن قبلی، این پلاگین جدید برای کار کردن نیاز به شبکه توری کم تراکم و یا شکل ساختارى خاصی برای کار کردن ندارد. صحت این موضوع در پیش نمایش آن با مدلی متشکل از 500,000 پولیگان بررسی شد.

هم چنین به کمک گزینه Polish By Edges و Fix Edges می‌توان با ایجاد طیف گسترده ای از شکل های هندسی خطاهای ایجاد شده به هنگام ایجاد شبکه های توری در ZBrush’s DynaMesh یا Live Boolean را برطرف کرد.مریم پوررحیمی
مترجم و عضو تیم روزرنگ

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.