مربیان هنری
مربیان هنری

چرا هنرمندان برای پیشرفت در کار از مربیان هنری کمک می‌گیرند؟

حقیقت این است که دنیای هنر، دنیای پیچیده ای است و به تنهایی نمی توان آن را فتح کرد

هنرمندان معمولا به تنهایی نمی توانند مشکلات و پیچیدگی های کار را برطرف کنند. مربیان هنری تجربه زیادی دارند و قبلا مراحل سخت کار را پشت سر گذاشته اند. پس، زمانی که مشکلی بوجود آمد چرا از راهنمایی آن‌ها استنفاده نکنیم؟
در رشته‌های هنری از هنرمندان انتظار می رود مهارت‌های زیادی را بلد باشند. اما از همان ابتدای کار نمی‌شود توقع داشت که هنرمندان به تنهایی به تمامی آن مهارت‌ها تسلط داشته باشند. هم چنین، معمولا هنرمندان درباره جنبه اقتصادی کارکردن آموزش نمی‌بینند. از طرفی هم، ممکن است آثار هنرمندان مورد قبول کارفرما نباشد و آن اثر را نپذیرد؛ این اتفاق هنرمندان را دچار افسردگی می‌کند. به همین علت، مربیان هنری می‌توانند حامیان بسیار خوبی برای هنرمندان باشند.

-چرا هنرمندان به مربیان هنری نیاز دارند؟

این روزها، بیشتر افراد در حوزه‌های مختلفی مانند ورزش و سرگرمی از راهنمایی‌های مربیان کمک می‌گیرند. برای مثال می‌دانیم که اپرا (Oprah) ،مجری معروف، مربی شخصی دارد؛ زمانی که این فرد بزرگی از مربی کمک می گیرد، چرا هنرمندان این کار را نکنند؟
اما هدف اصلی هنرمندان از داشتن مربی چیست؟ مربیان چه سودی دارند؟ آیا داشتن مربی ارزش این همه هزینه را دارد؟ در یک جمله می توانیم بگوییم هنرمندان بدنبال حمایت هستند.
از آنجایی که هر هنرمندی در مسیر کاری با چالش‌هایی روبرو می شود؛ مربیان می‌توانند به آن‌ها کمک کنند تا به جنبه هایی از کار خود دقت کنند که قبلا خودشان از آن‌ها اطلاعی نداشتند.

 مربیان هنری

– از نظر مربیان خواسته مشترک هنرمندان چیست؟

بیش‌تر هنرمندان در زمینه فروش و بازاریابی به راهنمایی مربیان نیاز دارند.
چون هنرمندان کار هنری انجام می دهند، به این معنی نیست که نباید به دنبال کسب درآمد باشند؛ بلکه اهداف اقتصادی و بیزینس می تواند یک انگیزه مهم باشد. در اینجا، به مشاوره و راهنمایی مربیان نیاز است. مربیان هنرمندان را از انواع روش‌ها و استراتژی‌های تبلیغات آگاه می‌کنند.
خواسته مشترک دیگر هنرمندان این است که هنگامی که در مسیر کاری خود متوقف می شوند به یک مربی نیاز دارند تا خلاقیت و انگیزه‌های آن‌ها را بازآفرینی کند تا به نتایج بهتر برسند.

-کار با مربی هنری چگونه به پیشرفت هنرمندان کمک می‌کند؟

افراد موفق در تمامی رشته‌ها به این آگاهی رسیده‌اند که به تنهایی نمی‌توانند مسیر کاری خود را دنبال کنند؛ بلکه با پشتیبانی و همراهی یک مربی واقعی و دلسوز مسیر پیشرفت سریع تر طی می‌شود. مربیان با انگیزه دادن، بازخورد دادن و راهنمایی کردن کمک بسیار بزرگی به هنرمندان می‌کنند.

– چگونه هنرمندان می توانند به مربیان لایق دسترسی داشته باشند؟

مهم ترین نکته این است که نباید به دنبال سریع ترین راه بود. برای پیدا کردن یک مربی خوب باید زمان صرف کرد و گزینه های مختلف را بررسی کرد. نکته دیگر این است که هر شخص باید مربی که برای او مناسب است را انتخاب کند؛ به همین دلیل بهتر است که به سراغ مربیان با تجربه‌ای که در زمینه های مختلف کار کرده اند بروند. هم چنین، داشتن تحصیلات و آگاهی در زمینه بیزینس و کسب و کار برای یک مربی هنری ضروری است. توجه داشته باشید که داشتن مهارت تکنیکی بالا در یک فرد به معنی مربی خوب بودن لزوما نیست و ممکن فردی حرفه‌ای باشد اما آموزش و انتقال مهارت و مربیگری مهارتی دیگر است.

 مربیان هنری

-هنرمندان برای پیشرفت کار خود چه کارهایی می توانند انجام دهند؟

امروزه فرصت های شغلی آنلاین بسیاری وجود دارند که می توانند به هنرمندان کمک کنند و از هنرمندان انتظار می رود در کار خود استراتژیک عمل کنند.
کاری که هنرمندان باید انجام دهند این است که هدف خود را مشخص کنند، مرز بین جایی که اکنون هستند و جایی که می‌خواهند باشند را شناسایی کنند و بر اساس آن به فعالیت خود ادامه دهند.
علاوه بر مواردی که گفته شد، سرمایه گذاری در مواردی مانند داشتن مربی هنری، کتاب خواندن، شرکت در کارگاه‌ها و برنامه‌های آموزشی به ارتقای شغلی نیز کمک می کنند.
در آخر، باید بگوییم که با در نطر گرفتن نکاتی که در بالا گفته شد، هنرمندان می توانند آنچه را که می خواهند را بدست آورند.

منبعمریم پوررحیمی
مترجم و عضو تیم روزرنگ

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.