چرا برندها از ساک‌ کاغذی استفاده می‌کنند؟

در نظر متخصصان بازاریاب کارایی ساک خرید کاغذی برندها چیزی بیشتر از وسیله‌ای برای جابجایی محصولات خریداری‌شده‌است. درواقع، افراد به کمک این ساک‌ها فرصتی برای تبلیغ برند خود را دارند.
اگر شما هم تصمیم دارید از ساک‌های کاغذی برای برند خود استفاده کنید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

مزیت استفاده از ساک‌های کاغذی چیست؟

ساک‌های کاغذی مزایای زیادی برای برندشما خواهند داشت. با این ساک‌ها، یکی از نیازهای مشتریان خود را برطرف می‌کنید؛ افراد دیگر را از وجود برند خود آگاه می‌کنید؛ توجه آن‌ها را به محصولات خود جلب می‌کنید، پیام خود را به آن‌ها می‌رسانید، به مشتریان خود حس خاص‌بودن می‌دهید و از همه مهم‌تر به آنها نشان می‌دهید که به محیط زیست اهمیت می‌دهید.

نیاز مشتریان خود را برطرف می کنید

امروزه در کشورهای توسعه‌یافته نه تنها مشتریان ترجیح می‌دهند به هنگام خرید از ساک‌های کاغذی استفاده و از کیسه‌های پلاستیک دوری کنند؛ بلکه حاضر هستند برای خرید این ساک‌ها هزینه کنند و از فروشگاه‌های معروف آن‌ها را خریداری کنند. باوجود چنین شرایطی وقت آن است که برندها سراغ ساک‌های کاغذی رفته و به این نیاز مشتریانشان توجه ویژه کنند. کنند. اصولا، مشتریان حس لوکس‌بودن خرید را دوست دارند. بنابراین، اگر به دنبال جذب چنین مشتریانی هستید از ساک‌های کاغذی که مخصوص برند خودتان طراحی شده‌اند، استفاده کنید.

به مشتریان خود حس خاص‌بودن بدهید

یکی از مزایای استفاده از ساک‌های کاغذی این است که به مشتریان حس خاص و متفاوت‌بودن را هدیه می‌دهد و با جلب‌رضایت مشتری‌های موقت، آن‌ها را تبدیل به مشتری ثابت شما می‌کند.
همین یک نکته، می‌تواند میان شما و مشتری ارتباطی محکمی را شکل داده و به مشتری احساس ارزشمند‌بودن بدهد. بنابراین، راضی نگه‌داشتن مشتریان و ارتباط برقرارکردن با آن‌ها یکی از اصول مهم در تقویت وفاداری و بهترین استراتژی در امر تجارت است.
نکته مهم دیگر این است که ساک‌های خرید باید برای مشتریان بسیار جذاب باشند. در واقع به هنگام طراحی ساک خرید برند خود باید خواسته‌های مشتریان خود را بدانید؛ حتی رنگی که برای ساک در نظر می‌گیرید نیز اهمیت دارد.

به نوع طراحی رقیبان خود توجه کنید

پیام و حسی که ساک و طراحی خاص آن به مشتری منتقل می‌کند نیز مهم است. شما باید درکنار در نظرگرفتن علایق و نیازهای مشتریان کنونی خود، به خواسته‌های مشتریان دیگری که قصد جلب نظرشان را دارید، نیز دقت کنید. پس مواردی را که در بالا به آن‌ها اشاره شد را برای طیف گسترده‌ای از مشتریان می‌توانید در نظر بگیرید.

افراد دیگر را از برند خود آگاه کنید

ساک‌های خرید می‌توانند یکی از راه‌های تبلیغ مقرون‌به‌صرفه برای برندشما باشند. زمانی که مشتریان با ساک خرید برند شما در خیابان راه می‌روند، می توانند نظر افراد دیگر را به برند شما جلب کنند.
درواقع، سیاست بزرگی که در پشت استفاده از این ساک‌ها قرار دارد این است که مشتریان به بیلبوردهای تبلیغاتی برای برند ها تبدیل شده‌اند. پس، اگر قرار است این ساک‌ها افراد را از برند شما آگاه کنند، باید لوگو و نام تجاری برند به وضوح بر روی آن‌ها قابل مشاهده باشد.
ازآنجایی که افراد امروزه زمان و تمرکز کافی برای خواندن متن‌های طولانی را ندارد، لطفا از طرح‌های شلوغ استفاده نکنید.

توجهات را با انتقال پیامی خاص جلب‌کنید

بر روی ساک برند خود پیامی بنویسید که بیان‌کننده‌ی ارزش‌های همسو با کسب‌وکار شماست. به عنوان مثال، ساک‌ها می توانند پیامی در جهت حمایت از یک تیم ورزشی داشته باشند، از افراد آسیب‌دیده از بلایای طبیعی حمایت کنند، یا اینکه پیامی را در مورد مسائل مرتبط با تغییرات آب‌وهوا، به مخاطبانشان منتقل کنند.
هم‌چنین، به یاد داشته‌باشید که آدرس وبسایت خود را نیز بر روی ساک‌ها درج کنید تا افراد به وبسایت شما سرزده و درباره برند، محصول و خدمات شما اطلاعات بیشتری کسب کنند.

از محیط‌زیست حمایت کنید

امروز همه ما از آسیب‌ها و ضررهای کیسه‌های پلاستیکی مطلع هستیم و بسیاری از کسب‌و‌کارها به این نتیجه رسیده‌اند که مشتریان در هنگام خرید، از گرفتن کیسه‌های پلاستیکی خودداری می‌کنند. حتی آن مشاغلی که تمایلی به دورشدن از کیسه های پلاستیکی نداشته‌اند، با تغییر قوانین محیط زیستی، مجبور به تغییر آن شده‌اند.
استفاده از ساک خرید کاغذی، به ویژه آن‌هایی که قابلیت استفاده مجدد دارند، می‌تواند راهی برای نشان‌دادن میزان اهمیت محیط‌زیست برای شما باشد. به کمک این ساک‌ها آگاهی برند خود از اثرات نامطلوب تغییرات آب‌وهوا را نشان داده و به همه افرادی که ساک شما را می‌بینند این پیغام را می‌دهید که برای مقابله با این اتفاقات قدم برداشته‌اید.

سفارش بسته بندی

هم‌چنین، می‌توانید مشتریان خود را به استفاده مجدد از ساک‌های خرید تشویق کنید. برای این کار می‌توانید:
به مشتریانی که ساک‌های خرید کاغذی خود را برای خرید مجدد به فروشگاه می‌آورند هدایایی تقدیم کنید.
به کمک وب‌سایت خود مشتریان را در مورد اهمیت استفاده مجدد از ساک‌های کاغذی آگاه کنید.
کیسه‌های کاغذی را به اندازه‌ای جذاب کنید که مشتریان تمایل داشته‌باشند آنها را با خود جابجاکنند.
نحوه‌ی مراقبت از ساک‌های کاغذی را به مشتریان آموزش دهید.

ساک‌های باکیفیت تولید کنید

تلاش کنید ساک‌های باکیفیت تولید کنید تا مشتریان بتوانند چندین‌بار از آنها استفاده کنند. کاغذ کرافت به خاطر الیاف محکم و مقاوم، گزینه‌ی مناسبی برای استفاده در ساخت ساک‌های کاغذی است.

منبعمریم پوررحیمی
مترجم و عضو تیم روزرنگ

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.