نسخه 23.2 فتوشاپ چه ویژگی‌هایی دارد

در ماه فوریه، شرکت adobe نسخه 23.2 نرم افزار فتوشاپ را منتشر کرد. بعد از هر به روزرسانی قابلیتهایی به نرم‌افزارها اضافه می‌شود که محدودیت‌های نسخه‌های قبلی را برطرف‌کرده و به کاربران کمک می‌کند تا با سرعت بیشتر و مشکلات کمتری با نرم‌افزار کار کنند. در این مطلب، قابلیتها و ویژگی‌های جدید این نسخه از نرم‌افزار فتوشاپ را به شما معرفی خواهیم‌کرد.

نسخه 23.2 فتوشاپ چه ویژگی‌هایی دارد

پشتیبانی کامل از WebP

یکی از قابلیتهای جدید و هیجان‌انگیز نسخه جدید، پشتیبانی کامل از فایل‌ها با فرمت WebP است. اکنون به راحتی و بدون نیاز به پلاگین و یا تنظیمات خاصی می توانید فایل‌های WebP را در فتوشاپ باز، ایجاد، ویرایش و ذخیره‌کنید.

برای بازکردن فایل WebP در فتوشاپ، کافی است به همان روشی که فایل یا سند های دیگر را باز می کنید، فایل را انتخاب و باز کنید. علاوه بر این ویژگی امکان ایجاد، ویرایش و ذخیره فایل های WebP داخل فتوشاپ نیز وجود دارد. برای ذخیره فایل می توانید پس از اتمام کار روی گزینه Save As یا Save a Copy کلیک کنید و در قسمت منوی آن گزینه WebP را انتخب کنید.

نسخه ی جدید فتوشاپ از فرمت WebP پشتیبانی می کند.
نسخه ی جدید فتوشاپ از فرمت WebP پشتیبانی می کند.

بهبود عملکرد فیلتر OilPaint

در نسخه جدید برای بهبود و دسترسی بیشتر به منابع GPUدر macOS و Windows فیلتر OilPaint بازنویسی شده‌است. نتیجه این تغییر، عملکرد سریع‌تر این فیلتر به هنگام استفاده از آن بر روی کارهای سنگین‌تر است. تغییرات خاص دیگری بر روی این فیلتر اعمال نشده‌است.

دسترسی آسان به گزینه Share

به کمک قابلیت جدیدی که اکنون وجود دارد، به راحتی می‌توانید گزینه share را پیدا کنید. در گوشه سمت راست، بالای فضای کاربری دکمه آبی‌رنگ بزرگی برای اشتراک‌گذاری قرار داده‌شده‌است. پس از اولین ضربه روی این دکمه، گزینه آبی رنگ محو می‌شود و سپس نشان اشتراک‌گذاری را در گوشه سمت راست بالای برنامه مشاهده خواهید‌کرد.

دسترسی آسان به گزینه Share
دسترسی آسان به گزینه Share

پشتیبانی از “دعوت‌به‌ویرایش” در دستگاه های Win ARM

اکنون در دستگاه‌های Win ARM امکان دعوت به “ویرایش گردش‌کار” (workflow) وجود دارد.

پشتیبانی از دوربین ها و لنزهای جدید

در نسخه جدید از دوربین‌ها و لنزهای جدید نیز پشتیبانی می‌شود.

دانلود پلاگین برای فتوشاپ ۲۳.۱ و پایین تر

برای بازکردن و ذخیره مستقیم تصاویر WebP در فتوشاپ 23.1 و پایین‌تر، پلاگین WebPShop را دانلود و نصب کنید. پلاگین WebPShop با پشتیبانی ARM را می ‌توانید به صورت مستقیم از گوگل و یاGitHub دانلود‌کنید. یکی از مزایای این پلاگین این است که شامل فرمت WebP می‌شود.

نصب پلاگین

پلاگین دانلود‌شده را می‌توانید در Shared Creative Cloud نصب کنید. در این قسمت تمامی پلاگین‌ها بدون نیاز به نصب مجدد بارگیری می‌شوند.
برای پیداکردن Shared Creative Cloud طبق دستور زیر عمل کنید:
Windows: \Program Files\Common Files\Adobe\Plug-Ins\CC
macOS: /Library/Application Support/Adobe/Plug-Ins/CC
Run Photoshop.

اجرا پلاگین WebPShop (مخصوص سیستم عامل مک)

به هنگام استفاده از پلاگین WebPShop در macOS 10.15 و بالاتر، کاربران با اعلانی مبتنی بر «پلاگین باز نشد، زیرا توسعه‌دهنده آن تأیید نمی‌شود» روبرو می‌شوند. برای برطرف کردن این مشکل می‌توانید پلاگین را از قسمتی که نصب شده است وارد پنجره Terminal کنید و نسخه صحیح آن را دریافت کنید.
برای انجام این کار کد زیر را در پنجره Terminal وارد کنید:
(Finder > Applications > Utilities)Terمریم پوررحیمی
مترجم و عضو تیم روزرنگ 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.