سایت‌های طراحی لوگو
سایت‌های طراحی لوگو

سایت‌های طراحی لوگو را بشناسید! 23+ سایت رایگان و کارآمد

سایت‌های طراحی لوگو به همراه لینک

در گذشته درباره اپلیکیشن‌های طراحی لوگو مفصل صحبت کردیم. گفتیم با استفاده از اپلیکیشن‌ها طراحی لوگو میتوانید با هزینه و زمان کمتر برای کسب و کار خود لوگو طراحی کنید. بدون اینکه کار طراحی خود را برون سپاری کنید و به طراح بسپارید. در این مقاله نیز قرار است درباره روش دوم طراحی لوگو بدون نیاز به طراح صحبت کنیم. روش دومی که امروز قرار است به آن بپردازیم، طراحی لوگو به کمک سایت‌های آنلاین است. سایت‌های طراحی لوگو که عموما رایگان بوده و به شما در طراحی لوگوی اختصاصی‌تان کمک می‌کنند.

بیشتر بخوانید: اپ‌های طراحی لوگو

 با وجود طراحان حرفه‌ای دیگر چه نیازی به سایت‌ها و اپلیکیشن‌های طراحی لوگو است؟

همان طور که میدانید هر فرصت و انتخابی معایب و مزایای خاص خودش را دارد. درباره طراحان لوگو نیز به همین شیوه است. طراحان لوگو با اینکه لوگوهای بسیار درجه یک و هنرمندانه‌ای تحویل میدهند معایبی نیز دارند.

البته به هیچ عنوان به کار حرفه‌ای یک طراح خبره نمی توان خرده گرفت. مشکلاتی که وجود دارد عموما به مسائل زمانی و مالی مربوط میشود. یعنی اگر به عنوان کارفرما به دنبال طراحی لوگو برای کسب و کار تازه‌تان بودید و بودجه‌ی آنچنانی در دست نداشتید، استفاده از این سایت‌ها انتخاب بسیار خوبی است.

لوگویی که این سایت‌ها به شما تحویل میدهند، لوگوی ضعیفی نیست اما قطعا به خوبی طراحی یک طراح خبره نیست.

طبیعی است که این سایت‌ها با نهایت تنوعشان باز هم از طرح‌های اولیه بسیاری از لوگو‌ها را در بطن خود ذخیره میکنند. یعنی شما برای ساخت لوگوی خود فقط بین طرح‌های موجود در سایت یکی را انتخاب میکنید.

این در حالی است که طراحان فقط به قواعد خشک یک برنامه آشنا نیستند. آنها ارتباط بین اشکال و کلمات و چگونگی قرار گیری شان کنار هم را میدانند و همین باعث میشود طرح نهایی نزدیک‌ترین گفتگو و ارتباط گیری را با مخاطب داشته باشد.

در ادامه به نمونه‌هایی از بهترین سایت هی طراحی لوگو اشاره می‌کنیم و درباره هر یک از آنها توضیحات مختصر ارائه میدهیم. ما تمام تلاشمان را کردیم جامع‌ترین منبع برای انتخاب سایت طراحی شما باشیم؛ اینجا بیست و سه سایت طراحی لوگو را برای شما گردآوری کردیم؛ همراه ما باشید.

۱. لوگو ساز لوگونومی

سایت لوگونومی یکی از بهترین مرجع‌های طراحی لوگو آنلاین به زبان فارسی است.

این سایت جامع در کنار طراحی لوگوی اختصاصی شما کارهای دیگری نیز انجام میدهد. طریقه استفاده از آن بسیار آسان است و در عین حال تنوع و آزادی زیادی به کاربران خود ارائه میدهد.

برای مشاهده سایت لوگونومی اینجا را کلیک کنید.

۲. لوگو ساز BIZGO

یکی دیگر از سایت‌های طراحی لوگو آنلاین فارسی BIZGO می‌باشد. این سایت با شعار معروف طراحی لوگو یک دقیقه‌ای طرفداران بسیاری دور خود جمع کرده است. البته یک نکته بسیار مهم در رابطه با این سایت وجود دارد.

BIZGO لوگوی بسیار ساده و اولیه را نمی تواند طراحی کند. همین موضوع دایره طرفداران این سایت را کمی تنگ میکند. این سایت لوگو ساز ممکن است برای بسیاری از کسب و کار‌ها مناسب نباشد؛ اما می‌توانید برای یکبار این سایت را امتحان کنید.

برای مشاهده سایت و طراحی لوگو آنلاین در BIZGO اینجا را کلیک کنید. 

 

۳. لوگو ساز آنلاین “یه لوگو”

سایت یه‌لوگو یکی از سایت‌های متنوع و پرسرعت ایرانی است. یه لوگو، در کمتر از پنج دقیقه امکان طراحی لوگو به زبان فارسی و انگلیسی را برای مخاطبین فراهم میکند. همین ویژگی باعث شده این سایت نسبت به سایت‌های متعدد فارسی بازدید کننده بیشتری داشته باشد.

در حالت کلی نیز این سایت امکانات بیشتر و بهتری نسبت به بقیه سایت‌ها در اختیار شما قرار میدهد. همچنین با دسته بندی خوب لوگوهای مختلف به شما دسترسی‌های متنوعی می‌دهد.

برای بازدید از سایت یه‌لوگو اینجا را کلیک کنید. 

۴. لوگو ساز Logo Factory Web

LogoFactoryWeb یک سایت حرفه‌ای انگلیسی با بروزترین امکانات می‌باشد؛ این سایت رایگان است و کاربری بسیار آسانی دارد. همچین ارز مزایای بسیار جالب توجه این سایت امکان گرفتن خروجی با کیفیت بسیار بالاست.

برای طراحی لوگوی آنلاین خود از طریق سایت Logo Factory Web اینجا را کلیک کنید. 

 

۵. لوگو ساز Wix Logo Maker

سایتی است که یکی از حرفه‌ای‌ترین پنل‌های موجود را به خود اختصاص داده است. تنها شرط موجود برای استفاده از این سایت ثبت نام در آن است که فقط به آدرس ایمیل شما احتیاج دارد.

برای طراحی لوگو از طریق سایت Wix Logo Maker اینجا را کلیک کنید. 

 

 ۶. لوگو ساز آنلاین Tailor Brands

این سایت بسیار خوب در گذشته به شما در طراحی لوگوی شخصی یا سازمانی کمک شایانی میکرد. talor علاوه بر این که نماد‌های بسیار متنوع را در دسته بندی گوناگون قرار داده بود، کابری بسیار ساده‌ای نیز داشت. اما مدتی است سایت آن دچار مشکل و توقف شده است‌.

برای طراحی لوگو در Tailor Brands اینجا را کلیک کنید. 

۷. لوگو ساز آنلاین Canva Logo Maker

سایت Canva نیز به تازگی در کنار سایت‌های طراحی لوگو رایگان قرار گرفته است. این سایت به زبان انگلیسی طراحی شده است. این سایت از انهایی است که بین مخاطبین بسیار محبوب است. در واقع میتوان گفت Canva نیاز به معرفی ندارد.

برای طراحی لوگو در سایت Canva Logo Maker اینجا را کلیک کنید. 

۸. لوگو ساز آنلاین Free Logo Design

این سایت یکی از بهترین سایت‌های طراحی لوگوی رایگان است. سرعت بالای سایت Free Logo Design آن را در زمره سایت‌های حرفه‌‌ای طراحی لوگو قرار داده است. این سایت با توجه به اینکه تنوع زیادی در طراحی لوگوهای ورزشی، علمی، تکنولوژی، لوگوهای ویژه سربرگ و… دارد مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفته است.

برای طراحی لوگو در سایت Free Logo Design اینجا را کلیک کنید. 

 

۹. لوگو ساز آنلاین Graphic Springs

این سایت میتواند نمادهای آماده بسیاری را در اختیار شما قرار دهد. فقط کافیست نام برند خود را در سایت وارد کنید و دسته بندی فعالیت خود را انتخاب کنید. این سایت نیز به زبان انگلیسی طراحی شده است و استفاده از آن کاملا رایگان است. در نهایت نیز می‌توانید لوگوی شخصی خود را با کیفیت بالا دانلود کنید.

برای طراحی لوگو در سایت Graphic Springs اینجا را کلیک کنید.

 

۱۰. لوگو ساز آنلاین create LogoMakr

create LogoMakr به شما این امکان را میدهد صفر تا صد یک لوگو را طراحی کنید. در این سایت نیز میتپانید با کمک اشکال و نمادهای آماده، فونت‌های متنوع و… لوگوهای بسیار زیبا خلق کنید.

همچنین به کمک تغییر رنگ نماد‌ها و فونت‌ها می‌توانید لوگوی مورد نظر خود را با هویت بصری مجموعه‌تان شخصی سازی کنید. فقط کمی دقت نظر و حوصله میتواند شما را به مقصودتان برساند.

همچنین پس از اتمام کار میتوانید لوگوی خود را با کیفیت متناسبی دانلود کنید اما اگر این میزان کیفیت و امکانات برای شما کافی نیست، می‌توانید برای استفاده از قالب‌های بیشتر اشتراک این سایت را خریداری کنید.

برای طراحی لوگو در سایت create LogoMakr اینجا را کلیک کنید. 

 

۱۱. لوگو ساز آنلاین shopify

در اصل Shopify پلتفرمی است که به کاربران کمک میکند تا بتوانند محصولاتشان را به صورت آنلاین بفروشند. در کنار این وظیفه اصلی خود برای کاربران لوگو نیز تولید میکند.

نکته‌ای که باعث میشود این سایت مورد توجه قرار گیرد سرعت بسیار بالا در تولید لوگو یا آرم است. در این وب سایت کاربران میتوانند با جابه جایی عناصر و آیکون‌های موجود، لوگوی منحصر به فرد خود را ترسیم کنند.

برای طراحی لوگو و بازدید از سایت shopify اینجا را کلیک کنید. 

 

۱۲. لوگو ساز Ucraft

برای طراحی لوگوهای‌های خود می‌توانید از Ucraft Logo Maker استفاده کنید. این سایت آنلاین به کاربران امکان ایجاد لوگو‌های متنوع و خارق العاده‌ای میدهد. این سایت به دلیل داشتن لیست بلندی از نمادها و فونت‌های جذاب و دیدنی مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

شاید دور از ذهن باشد اما دسته بندی‌های متفاوت و بی‌نظیر این سایت قریب به سیصد هزار آیکون متنوع را در خود جای داده است. بر همین اساس پیشنهاد میکنیم پیش از طراحی لوگوی مجموعه خود به این سایت اعجاب انگیز مراجعه کنید.

برای طراحی لوگوی شخصی خود در سایت Ucraft اینجا را کلیک کنید. 

۱۳. لوگو ساز Flamingtext

بنای این سایت طراحی لوگوهای متنی است و در این راستا بی همتاست. اگر تمایل دارید نشان یا آرم شما یک لوگوتایپ بی مثال باشد این سایت می‌تواند کمک شایانی باشد. Flamingtext برای طراحی یک لوگوی جذاب بی نهایت قلم در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

میتوان این ادعا را کرد که هیچ سایت دیگری به این‌اند ازه در فونت هایش تنوع ندارد. علاوه بر فونت‌های بسیار کاربردی و جالب امکانات دیگری نیز در اختیار کاربران قرار میدهد. برای مثال شما میتوانید با کمک سایه‌ها و پس زمینه‌های پیش فرض جلوه‌های بسیار ویژه‌ای در متنتان به وجود آورید.

برای طراحی لوگو در سایت Flaming Text اینجا را کلیک کنید. 

 

۱۴. لوگو ساز Logaster

سادگی مهم‌ترین ویژگی این سایت است. شما میتوانید برای تولید لوگوهای ساده و زیبای خود از این لوگوساز محبوب بهره ببرید. البته این سایت یک ضعف جزئی دارد که بد نیست به آن توجه کنید.

برای ذخیره لوگوهایی که ساختید باید با Logaster Logo Maker وارد سایت شوید. متاسفانه این سایت ابزار ویرایش برای تجدید لوگو‌ها را به کاربران اداره نمیدهد.

برای طراحی لوگو در سایت Logaster اینجا را کلیک کنید.

۱۵. لوگو ساز Oberlo

این سایت نیز از آنهایی است که کاربر از استفاده آن لذت میبرد. پنل کاربری بسیار ساده و به دور از پیچیدگی این وب سایت را طوری تنظیم کرده که همه تمرکزات متوجه نمادها و فونت هاست.

برای طراحی لوگو در سایت Oberlo اینجا را کلیک کنید.

۱۶. لوگو ساز Design Hill Logo Maker

این سایت را به سایت پنج دقیقه‌ای میشناسند. با طراحی Hill می‌توانید در کمتر از ۵ دقیقه آرم خود را طراحی کنید. اگر به نوعی ایده‌های آرم را اجرا می‌کنید، می‌توانید از قالب‌های از پیش ساخته شروع کنید.

با این حال ، قیمت برای ذخیره آرم ایجاد شده بسیار گران است. با این وجود ، طراحی هیل یکی از بهترین سازندگان آرم است که هم اکنون می‌توانید از آنها استفاده کنید.

برای طراحی لوگو در سایت Design Hill Logo Maker اینجا را کلیک کنید.

۱۷. لوگو ساز Placeit

یکی دیگر از طراحان آنلاین لوگو سایت Placeit است. این سایت به شما کمک میکند تا با چند حرکت ساده لوگوی دلخواهتان را طراحی کنید‌. رابط کاربری این سایت با دقت و ظرافت بالایی طراحی شده است.همین موضوع سبب میشود شما به عنوان کاربر در یک فضای منظم با اطمینان خاطر لوگوی خود را خلق کنید و از این روند لذت ببرید.

این سایت با آیکون‌های غیر ضروری ذهن شما را مشوش نمی کند. همین خصایص است که آن را جز یکی از بهترین سایت‌های آنلاین طراحی لوگو معرفی میکند.

برای طراحی لوگو در سایت Placeit اینجا را کلیک کنید.

 

۱۸. لوگو ساز Online Logo Maker

این سایت برای کاربران یک شگفتانه محسوب میشود. امکاناتی که در این سایت از آن کاربران می‌شود در هیچ کجا نمی توان یافت. سایت بسیار کاربردی Online Logo Maker علاوه بر انواع نماد‌ها و فونت‌های متنوع یک امکان خارق العاده نیز برای کاربران ایجاد کرده است.

شما میتوانید در این سایت فایل لوگوی لایه باز خود را ذخیره کرده و در زمانی دیگر به ادامه طراحی و یا ویرایش آن بپردازید.

برای طراحی لوگو در سایت پرکاربرد Online Logo Maker اینجا را کلیک کنید.

۱۹. لوگو ساز Designmantic

بهتر است در ابتدای معرفی به اطلاعات برسانم که این سایت رایگان نیست. ضمنا برای استفاده از این لازم است هزینه‌اش را به شکل دلار پرداخت کنید.

حال اگر با این شرایط مشکلی ندارید باید بگویم Designmantic ایده‌های بسیار خوبی را در اختیارتان قرار میدهد. البته یک راه دور زدن هم وجود دارد که عده‌ای پیشنهاد میکنند نام برند خود را در این پلتفرم وارد کنید و پس از انتخاب حوزه فعالیتشان از ایده‌های ناب این سایت بهره ببرید. سپس برای ساخت لوگوی دلخواهتان از سایت‌های طراحی لوگوی رایگان استفاده کنید‌.

البته که این پیشنهاد کمی دور از اخلاق حرفه‌ای است اما بالاخره ما وظیفه داریم برای رساندن حق مطلب همه میانبر‌ها را هم برایتان بیان کنیم‌.

برای طراحی لوگو در سایت Designmantic اینجا را کلیک کنید.

 

۲۰. لوگو ساز hatchful

سایت طراحی لوگوی hatchful به زبان انگلیسی و رایگان است. این سایت نیز شمار زیادی از داده‌های اولیه برای طراحی خلاقانه در اختیارتان می‌گذارد.همچنین به گونه‌ای طراحی شده که همه کسب و کارها می‌توانند از آن نهایت بهره را ببرند.

خلاصه مطلب اینکه هر گاه نام سایت‌های طراحی لوگو مطرح میشود، این سایت نیز میانشان حضور دارد.

برای طراحی لوگو در سایت hatchful اینجا را کلیک کنید.

 

۲۱. لوگو ساز Logo Type Maker

این سایت انگلیسی زبان بیش از ۳۰۰ فونت و ۲۰۰۰ قالب حرفه‌ای دارد. این تنوع دست شما را در طراحی لوگو باز می‌گذارد و در نهایت لوگوی شایسته و بدیع برایتان خلق میکند.

ضمنا لوگوی که در این سایت می‌سازید کیفیت بالایی دارد. همچنین در این سایت میتوانید لوگوی خود را با استفاده از پنل اشتراک گذاری با فرمت png و jpg و رزولوشن ۳۰۰dpi دریافت کنید. در نتیجه اگر هنوز کسب و کارتان لوگوی شخصی ندارد در اسرع وقت دست به کار شوید.

برای طراحی لوگو در سایت Logotypemaker اینجا را کلیک کنید.

 

۲۲. لوگو ساز Zyro

اگر برندگان انگلیسی است برای انتخاب این سایت لحظه‌ای درنگ نکنید. ایده‌های جذاب و بی‌نظیر و سرعت بالا از ویژگی‌های منحصر بفرد این سایت طراحی لوگو هستند. Zyro یک پلتفرم جامع است و در نهایت نیز به شما امکان دانلود لوگو با فرمت png را میدهد.

برای طراحی لوگو در Zyro اینجا را کلیک کنید.

 

۲۳. لوگو ساز SquareSpace

آخرین سایت معرفی روزرنگ SquareSpace است. این سایت با تنوع بسیار خود در نماد‌های جدید توانسته است جایگاه بسیار خوبی را میان کاربران برای خود ایجاد کند.

شما میتوانید برای طراحی آنلاین لوگو در سایت SquareSpace اینجا را کلیک کنید.

 

چه گفتیم چه شنیدید؟

ما تلاش کردیم همه‌ی سایت‌هایی که می‌توانست به شما در طراحی لوگو کمک کند معرفی کنیم. به کمک این سایت میتوانید بدون پیمودن مسافتی هر چند کوتاه و بدون پرداخت هزینه‌ای لوگو داشته باشید.

به کمک لوگو میتوانید کسب و کار خودتان را حرفه‌ای معرفی کنید و به درآمد خود رونق دهید. البته در استفاده از این سایت‌ها نکاتی نهفته است که در اثر تجربه به تن پی میبرید. فقط توجه داشته باشید در صورتی که سایت برای شما در دسترس نبود از VPN یا همان فیلترشکن استفاده کنید.

مشکل دیگری نیز ممکن است سر راهتان قرار گیرد و آن محدودیت سایت‌ها در فونت فارسی است. متاسفانه بسیاری از این سایت‌ها فونت‌های فارسی را پشتیبانی نمی‌کنند و کاربر ناگزیر است متن خود را به صورت انگلیسی بنویسد.

امیدواریم این بیست و سه گزینه معرفی شده از بهترین سایت‌های طراحی لوگو رایگان برای کسب و کارتان مفید و پرکاربرد باشد.

منابع (+++++)کوثر علیپور
نویسنده و عضو تیم روزرنگ

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.