عینک

همه‌ی ما عینکی هستیم

بعد از سبک طراحی‌داخلی و انتخاب آن مطابق با علایق و ویژگی‌های کاربر، آنچه که بیش از همه در نشان دادن ویژگی‌های صاحبین یک خانه یا اتاق می‌تواند ایفای نقش کند، المان‌های تزیینی است. دیوارکوب‌های تزیینی مانند انواع قاب‌ها و مجسمه‌ها می‌توانند به‌خوبی نشان‌دهنده‌ی روحیات و علایق کاربران یک محیط باشند. عده‌ای دوست دارند با آنچه به دیوار می‌آویزند، بیننده را به تفکر وادار کنند، عده‌ای علایقشان را به دیوار می‌آویزند و عده‌ای تنها به دنبال ایجاد حس خوب در مخاطبشان هستند. دیوارکوب‌های زهرا عاشوری اما جور متفاوتی طراحی می‌شوند. آنها به جز سبک متفاوتشان، نگاهی نو به دنیا دارند. با نگاه‌کردن به آنها بیننده نمی‌تواند بی‌تفاوت از کنارشان عبور کند، چرا که تفکر جالب پشت تک تک آنها، شما را به فکر وامیدارد. در پروژه‌ی این هفته‌ی روزرنگ، زهرا عاشوری، از دیوارکوب‌های جدید عینکی‌اش گفته است.

«همه‌ی ما عینکی هستیم»

«همه‌ی ما عینکی هستیم، عنوان یکی از مجموعه دیوارکوب‌های من است. من با این مجموعه به دنیایی قدم گذاشتم که همه‌مون توی اون عینکی هستیم و دنیا رو از پشت شیشه‌ی عینک خودمون میبینیم! این عینک روی صورت هر شخص میتونه روایتگر یک داستان و نگاه متفاوت بشه. یکی با زدن اون قشنگی‌های دنیا رو واضح‌تر میبینه، يكي با عینکی که روی چشماشه به اطراف دقیق‌تر و موشکافانه‌تر نگاه میکنه، يكي هم عینک میزنه تا بدی‌ها رو نبینه.»

شما چه عینکی به چشم‌هایتان می‌زنید؟

دیدگاه انسانها، جهان‌بینی و ویژگی‌های آنها باهمدیگر بسیار متفاوت است. برخی انسانها فوق‌العاده خوش‌بین هستند. آنها در بدترین شرایط نیز سعی در یافتن نکات خوب، هرچند جزئی می‌کنند. و برخی دیگر در دل زیبایی‌ها، تنها یک ذره‌بین در دست گرفته و به دنبال نکات منفی می‌گردند. هرکس یک عینک نامرئی به چشهایش دارد. انسانها انتخاب می‌کنند به چه چیزهایی توجه کنند و چه چیزهایی را نادیده بگیرند.

«تمام سعي من براي خلق اين پروژه اين بود كه هر عينک كاراكتر متفاوت و مختص به خودش را داشته باشد. اين تفاوت را ميتونيم در رنگ، فرم و…ببينيم. تابه‌حال فكر كرديد عینکی که شما توی زندگی ميزنيد چه جور عينكيه؟!»

توضیحات کوتاهی در مورد مراحل و روند کار

زهرا عاشوری، خودش را طراح کاراکتر و تصویرساز توصیف می‌کند. او با ترکیب طراحی کاراکتر و تصویرسازی، سراغ حجم‌سازی رفته و بعداز تجربه‌های مختلف در زمینه بیس و متریال از دیوارکوب‌های خلاقانه‌اش رونمایی کرده‌است. خمیری که او تهیه می‌کند کاملا مختص خودش است و می‌تواند کارهایش را با آن در ابعاد مختلف اجرا کند. در مورد جزییات روند کار و توضیحات بیشتر هنرمند می‌توانید به دو مطلب زیر در مورد پروژه‌های دیگر این هنرمند در روزرنگ مراجعه کنید.

همه‌ی ما عینکی هستیم

عینک زرد گرد عینک قرمز گرد عینک آبی گرد عینک قهوه‌ای چهارگوش عینکی‌ها همه ما عینکی هستیمزهرا عاشوری
طراح و تصویرگر

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.