پوستر جام‌جهانی
پوستر جام‌جهانی

رونمایی از پوستر جام‌‌جهانی قطر ۲۰۲۲

کمیته برگزاری جام‌جهانی قطر از پوستر جام‌‌جهانی ۲۰۲۲ رونمایی کرد.

به گزارش روزرنگ پوستر رسمی جام‌‌جهانی ۲۰۲۲ قطر طی مراسمی ویژه در فرودگاه بین‌المللی حمد رونمایی شد. این برای اولین‌باراست که پوسترهای مسابقات را یک هنرمند زن قطری به نام بوثینه المفتاح، طراحی کرده است.

طراح پوستر جام‌‌جهانی قطر ۲۰۲۲، هنرمندزن قطری به نام بوثینه المفتاح است.

در پوستراصلی سرپوش‌های سنتی به هوا پرتاب می‌شوند، این یعنی جشن بزرگ فوتبال در سرتاسر دنیا آغاز شده است. این هفت پوستر، نشان دهنده‌ی اشتیاق جهان عرب و خانواده ها برای دورهمی‌های فوتبالی است. المفتاح، طراح پوسترهای جام‌جهانی 2022، می گوید: «من از حافظه‌ی جمعی برای طراحی پوسترها الهام‌گرفته‌ام. بیشتر آنها احساسات و تجربیات گذشته‌ی من از خاطراتم درمورد فوتبال است، که سعی کرده‌ام آنها را به زمان حال گره بزنم و به شیوه‌ی معاصر نمایش دهم. هدفم پیروی پوسترها از این دیدگاه و روایت داستان فرهنگ فوتبال قطر بود.»

بوثینه المفتاح، طراح پوستر جام‌جهانی قطر 2022
بوثینه المفتاح، طراح پوستر جام‌جهانی قطر 2022

او ادامه داد: «من می‌خواستم هر پوستر نشانی از جشن و هواداران فوتبالی در قطر داشته باشد. مثلا پوستر اصلی سرپوش‌های سنتی قطر را به تصویر می‌کشد که به هوا پرتاب شده‌است؛ این کاری است که هواداران در اینجا هنگام به‌ثمر رسیدن گل انجام می‌دهند.»

ژان فرانسوا پاتی، مدیر بازاریابی فیفا، گفت: «پوستر رسمی قطر ۲۰۲۲ بازتابی از میراث هنری و فوتبال قطر است. ما به این سری زیبا از پوسترها که شور و شوق قطر را برای فوتبال به تصویر می‌کشد و یک زن بومی هنرمند و بااستعداد را در کانون توجه جهانی قرار می‌دهد افتخار می‌کنیم.»

خالد المولوی، معاون مدیر کل کمیته عالی تحویل و میراث، گفت: «این پوسترهای خیره‌کننده نماد عشق ما به فوتبال و هیجان ما از میزبانی اولین جام‌جهانی فوتبال در خاورمیانه و جهان‌عرب است. سرپوش‌های سنتی ما در جای جای این تورنمنت برجسته هستند، از جمله طراحی یکی از استادیوم‌های ما: الثمامه، لوگوی مسابقات، مسکات: لعیب و اکنون پوستر رسمی. ما بسیار مفتخریم که فرهنگ و میراث ما به صورت پررنگ در همه‌چیز مربوط به مسابقات وجود دارد.»

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.