فیلم کوتاه
فیلم کوتاه

پوستر جشنواره سی ونهم فیلم کوتاه رونمایی شد

به گزارش روزرنگ و به نقل از ستاد خبری سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، دوشنبه 21 شهریور از پوستر این رویداد رونمایی شد. این مراسم که همزمان با روز ملی سینما بود، در پردیس سینمایی چهارسو برگزار شد.

در ابتدای مراسم دانیال رحیمی کاشانی، طراح پوستر جشنواره، ضمن اشاره به سختی پروژه، از دغددغه‌هایش گفت:

«از ابتدا فهمیدیم پروژه سختی در پیش داریم. دغدغه ژانر در سینمای کوتاه درست مانند دغدغه ما در طراحی پوستر بود. اما انعکاس صحیح این موضوع در پوستر، چالشی جدی بود. از همشهری‌های کاشانی خود مانند استاد حسین امانت «طراح برج آزادی تهران»، نیز در طراحی پوستر کمک گرفتیم. معتقد بودیم اگر برای جشنواره فیلم تهران کار می‌کنیم، حتما باید المانی از این شهر نیز وجود داشته باشد.

رنگ‌هایی که در این پوستر استفاده شد رنگ سبز ایرانی، نارنجی ایرانی، آبی تیره و قرمز ایرانی بود. رنگ‌هایی که در جهان به نام ایران ثبت شده‌است.»

تنوع اقلیمی و بومی ایران در کنار تنوع ژانرها

مهدی آذرپندار، دبیر جشنواره نیز در مراسم رونمایی از پوستر سی‌ونهمین دوره این رویداد گفت: «خوشحالیم که این پوستر در روز ملی سینما و درکنار همراهان همیشه و مخاطبان انجمن رونمایی شده است. باعث خوشحالی است که یکی از جوانان دوره دیده در انجمن سینمای جوانان ایران پوستر جشنواره را طراحی کرده است. ما معتقدیم در تمامی حوزه‌ها می‌توان از جوانان و اعضای خانواده انجمن سینمای جوانان ایران کمک گرفت.»

دبیر جشنواره افزود: «رنگین‌کمانی از رنگ‌ها را که در پوستر شاهد آن هستیم، با توجه به تنوع اقلیمی و بومی ما طراحی شده‌است. نکته مهمی که در ذهن ما وجود داشت، اهمیت ارتباط عمیق پوستر جشنواره با طرح‌ها و الگوهای ایرانی و اصیل ما بوده‌است. این رنگ‌ها بیانگر تنوع نگاه‌ها و ژانرها است. ما در این دوره از جشنواره رویکرد ویژه‌ای نسبت به این تنوع داریم و امیدواریم این اتفاق به درستی رخ دهد و بتوانیم شاهد آثار متنوعی در جشنواره باشیم.»

سی‌ ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.