تهران کارتون

فصل اول جشنواره «تهران کارتون» به ایستگاه پایانی رسید

به گزارش روزرنگ و به نقل از اداره ارتباطات و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، فصل اول جشنواره بین المللی «تهران کارتون» با حضور کارتونیست‌های کشورهای ترکیه، مکزیک، کوبا، اکوادور و ایتالیا، مشارکت هنرمندان ایرانی و معرفی افراد برگزیده به‌پایان رسید.

در این فصل جشنواره، ۵ کارتونیست از کشورهای ترکیه، مکزیک، کوبا، اکوادور و ایتالیا و ۵۰ هنرمند حرفه‌ای ایرانی حضور داشتند و بیش از ۱۰۰ اثر نیز در بخش عمومی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. فصل نخست با موضوع «نوروز» و «زیبایی‌های تهران» و در ۲ بخش حرفه‌ای و عمومی برگزار شد که داوری آثار را احمد عربانی، بهمن عبدی، مسعود شجاعی طباطبایی، کیارش زندی، مجید خسروانجم و جمال رحمتی برعهده داشتند.
به گفته دبیر جشنواره، جمال رحمتی، در بخش مسابقه آثار بیست کارتونیست به مرحله نهایی داوری راه یافتند که در این میان هیات داوران «مهناز یزدانی، علی شعبانی و بهرام علی حمیدی» را برای بخش برندگان جوایز نقدی برگزید.

هیات داوران هنرمندان زیر را به عنوان برنده دیپلم افتخار معرفی کردند:

امیرحسین ضرغام، حمید قالیجاری، داریوش مهردلان، سحر میرزامنش، جعفر نیازی و منصوره دهقانی

جشن پایان فصل نخست «تهران کارتون» با حضور برگزیدگان و جمعی از مدیران شهری ساعت ۱۷ روز دوشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۱ در خانه عین الدوله برگزارمی‌شود.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.