مک‌ دونالد
مک‌ دونالد

لوگوی «خوشمزه» جایگزین لوگوی مک‌‌دونالد در روسیه شد

در پی حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه و خروج مک‌‌دونالد از روسیه لوگوهای مک دونالد با شکل و اسم متفاوتی رونمایی شدند. در مسکو، جایگزین رستورانهای مک دونالد، رستوران جدیدی افتتاح شده است که لوگوی آن با نام «خوشمزه و بس» با پس‌زمینه سبزرنگ طراحی شده است.

اکنون، پانزده شعبه در داخل و اطراف مسکو، تحت مالکیت جدید با نام جدید «Vkusno & tochka» به معنی «خوشمزه‌ و بس» “Tasty and that’s it”، بازگشایی شده‌است. در کنار نام جدید، رستوران‌ها یک لوگوی کاملاً جدید از صاحب جدید روسی خود دریافت کرده‌اند که دارای دایره‌ای با دو خط است که یک همبرگر و دو سیب‌زمینی سرخ‌کرده را نشان می‌دهد.

این رستوران زنجیره ای فضای داخلی مک‌ دونالد قدیمی خود را حفظ خواهد‌کرد و هرگونه اثری از نام قبلی خود را از بین خواهدبرد. گزارش‌ها حاکی از آن است که در ابتدا ۱۵ رستوران با تغییر نام تجاری در پایتخت و اطراف آن و ۲۰۰ رستوران دیگر تا پایان ماه ژوئن و همه ۸۵۰ رستوران تا پایان تابستان افتتاح خواهندشد.

جایگزینی برند جدید به جای شعبه‌های «مک‌ دونالد» در روسیه
جایگزینی برند جدید به جای شعبه‌های «مک‌ دونالد» در روسیه

مالک جدید رستوران‌های مک‌دونالد گفت که امسال تا ۷ میلیارد روبل (۱۲۶ میلیون دلار) در این تجارت سرمایه‌گذاری خواهدشد و بیش از ۵۰ هزار نفر در آن استخدام می‌شوند. این زنجیره می تواند قیمت‌ها را مقرون‌به‌صرفه نگه دارد. البته، احتمالا به دلیل تورم افزایش قیمت خواهند داشت اما نه بالاتر از رقبای خود.

بر اساس این گزارش، روسیه و اوکراین حدود ۹ درصد یا ۲ میلیارد دلار از درآمد مک‌دونالد در سال گذشته را به خود اختصاص دادند. کارگران مک دونالد چندی پیش، در پی عدم توجه مدیر این رستوران به سلامتی کارمندان در دوران کوید19 اعتصاب کرده بودند.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.