کات‌آپ٢
کات‌آپ٢

پوستر «کات‌آپ٢» رونمایی شد

اجرای آثار پذیرفته شده در دومین محفل هنری موسسه «خونه‌کار دگره» با عنوان «کات‌آپ٢» از امروز چهارشنبه ۱ تیر ماه آغاز می‌شود.
هم‌زمان با نخستین روز برگزاری دومین محفل «خونه‌کارِ دِگره» از پوستر این دوره رونمایی شد. طراحی و اجرای پوستر این دوره به عهده مهدی دوایی بوده است.

فراخوان برگزاری دومین محفل «خونه‌کار دگره» اسفندماه سال گذشته منتشر شد و در پی آن حدود ۵۰ طرح و ایده اجرایی به دبیرخانه موسسه رسید که پس از برگزاری ۳۰ جلسه مصاحبه و گفتگو با متقاضیان جدول نهایی بسته شد.
کات‌آپ‌ (cut_up) چیدنِ تصادفی تکه‌پاره‌هایی برای تولید معنا یا معانی تازه که گاهی تکان‌دهنده و روشن‌گرند، گفته می شود. کنارهم گذاشتنِ قطعاتی که با هدف شکل دادن به کنشِ خلاقه و ایجاد مانع در برابر گزاره‌ها و فرم‌های هنری رایج  (Norm)‌ و کنترل‌کننده موجود اتفاق می افتد. عملی که به سهم خود تلاش می‌کند در برابر زبان‌ها، شکل‌ها و گفتمان‌های هنری مسلط هر دوره‌ بایستد و از طریق ایجاد اتصال با فرآیند «تصادف»، معانی‌‌ای بیافریند که از دسترسِ ذهن‌های کنترل‌ شده (در تسلط زبان‌ها، گفتمان‌ها و شکل‌ها) خارج‌ می‌ماند.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.