لوگوی تهران ۱۴۰۰
لوگوی تهران ۱۴۰۰

لوگوی تهران ۱۴۰۰ با فاکتور ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی و عکس‌العمل شهردار پایتخت

طبق جدول منتشر شده در فضای مجازی، شهرداری تهران برای طراحی لوگو و هویت بصری «تهران ۱۴۰۰»، حدود یک میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان هزینه کرده است.

 اخیراً جدول هزینه‌های طراحی لوگوی تهران 1400 در فضای مجازی دست به دست می‌شود که نشان می‌دهد برای سفارش و به سرانجام رساندن کمپین طراحی هویت بصری تهران ۱۴۰۰یک هزار و 600 میلیارد تومان هزینه شده است! و جزئیات هزینه‌های آن به شرح ذیل است:

 لوگوی تهران ۱۴۰۰

 

سید محی‌الدین فاضلیان؛ مدیرکل فرهنگی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در رشته توئیتی  اصالت و درستی این فاکتور را تکذیب و اعلام کرد: در روزهای اخیر جدولی از مبدایی مبهم پیرامون هزینه‌های تهران 1400 منتشر شده که از سویی منجر به تفاسیر و قضاوتهای غلط و از سویی پرسشهایی شده است.

وی ادامه داد: عجالتا می‌گویم جدول منتشر شده نه یک فاکتور رسمی، بلکه جدولی ساختگی از مکاتبات و مراودات اداری است که تیترهای مبهم و چینشی نامتقارن و غیرقابل استناد دارد؛ هزینه لوگوی تهران 1400 عدد ساختگی 1.6 میلیارد نیست؛ تا فردا گزارشی مبسوط از هزینه‌های این کمپین منتشر خواهم کرد.

در ادامه واکنش ها نهایتا شهردار تهران در حاشیه مراسم افتتاح باغ ایرانی حکیم درباره انتشار برخی قراردادهای شهرداری در سایت شفافیت شهرداری و شایعاتی مبنی بر تخلفات صورت گرفته گفت: تصور نمی‌کنم که دستگاهی که سالانه حدود ۶۰ هزار میلیارد هزینه می‌کند، تخلفی انجام دهد. البته بازرسی شهرداری موضوع را بررسی می‌کند اما اینگونه که دوستان نوشته‌اند، نیست.

شهردار تهران در ارتباط با موضوع لوگوی تهران ۱۴۰۰ ادامه داد: ممکن است همه خدماتی که انجام می شود در عنوان ترک تشریفات ذکر نشود. برای رسیدن به لوگو تهران ۱۴۰۰ حدود ۳۰۰ گروه طراحی با هم رقابت کردند و شهرداری تلاش کرد تا بهترین استعداد وخلاقیت را کشف کند. تخلفی صورت نگرفته و بازرسی هم همین گزارش را به بنده ارائه داده است.

 لوگوی تهران ۱۴۰۰

کمپینتهران۱۴۰۰، برنامه‌ای است که به گفته مدیران شهری پایتخت برای احیای آیین‌ها و رسوم کهن و ایرانی در سال جاری شمسی در نظر گرفته‌ شده است. مدیران شهری تهران در این برنامه تلاش دارند با توجه به حضور مردمی از میان اقدام مختلف درپایتخت، بخشی از آداب و رسوم آنان را در قالب برنامه های مختلف فرهنگی به نمایش بگذارند. از سوی دیگر مدیران شهری در تلاشند تا در قالب این رویداد، شهرخودرو محورتهران را به شهریانسان محورتبدیل و روحیه مطالبه‌گری و گفتمان را در میان ساکنان پایتخت تقویت کنند و از این رو شهرداری تهران در قالب برنامه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، گفتمانی و هنری سعی دارد در مناسبت های مختلف، رویداد تهران۱۴۰۰  را برگزار کند.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
قلم میرزای جلی / امیرمهدی مصلحی