Shoploop اقدام جدید گوگل

یکی از بخش ‎های مهم گوگل ، تبلیغات است که تلاش کرده تا از روش ‎های بسیار خوبی برای نمایش بهتر محصولات برندهای مختلف استفاده کند. با توجه به این امر که ویدئو در صدر تمامی روش‎ های تولید محتوا قرار دارد و افراد برای خرید های خود حتما نقد و بررسی آن را در یوتیوب مشاهده می ‎کنند، گوگل تلاش کرده است تا این موضوع را مورد توجه قرار داده و فضایی تخصصی برای ویدئوهای نقد و بررسی محصول ایجاد کند. این امر باعث خواهد شد تا مخاطب با یک جست و جوی ساده، به مواردی باکیفیت دست پیدا کند.نکته جالب دیگر این است که برای تمامی آنها، زیرنویسی به زبان اکثر کشورهای دنیا نیز وجود خواهد داشت. این امر باعث خواهد شد تا کاربرد آن جهانی باشد. در طراحی این شبکه، از عادت مشتریان در خرید از صفحات موجود در شبکه ‎های اجتماعی، الهام گرفته شده است.

با این حال برخی از تحلیلگران بر این باور هستند که این اقدام منجر به تضعیف یوتیوب خواهد شد و بهتر بود که به عنوان یک دسته بندی جدید به این شبکه اضافه می ‎شد. با این حال مجری این طرح آقای پوجری بر این باور است که یوتیوب به عنوان بزرگترین بستر اشتراک گذاری ویدئو در جهان، به حدی قدرتمند است که حتی چندین طرح مشابه نیز با آسیبی همراه نخواهد بود. درواقع این بخش بهتر است که صرفا برای موتور جست و جوی گوگل، مورد استفاده قرار گیرد. علت این امر نیز به این خاطر است که بخش تبلیغات به نسبت تازه‎ کار محسوب شده و لازم است تا حمایت‎ های بیشتری از آن صورت گیرد.

جزییات این طرح شامل محدودیت 90 ثانیه ‎ای است که بدون شک باعث می شود تا خلاقیت افزایش پیدا کند . اگرچه ممکن است تصور نمایید که این زمان ابدا کافی نخواهد بود، با این حال نکته ‎ای که نباید فراموش شود این است که بنا بر آمارهای منتشر شده، طولانی بودن یک ویدئو، شانس دیده شدن آن را به شدت کاهش خواهد داد.

در این راستا بدون شک هر فردی تمایل دارد تا یک ویدئوی 90 ثانیه ‎ای را مشاهده کند. با این حال این امر برای مواردی نظیر یک ساعت و یا حتی 15 دقیقه، با کاهشی چشم گیر مواجه خواهد شد. همچنین این طرح تنها برای آشنایی اولیه بوده و هر فردی برای کسب اطلاعات بیشتر می ‎تواند به ویدئوهای موجود در یوتیوب مراجعه کند. با این حال هنوز مشخص نیست که برای ویدئوها استانداردهای بیشتری تعیین می ‎شود و آیا شاهد حضور اینفلوئنسرها در این بخش خواهیم بود؟ بدون شک برای اطمینان از موفقیت ‎آمیز بودن این طرح، باید تا زمان به اجرا درآمدن آن صبر کنیم. درواقع هنوز حتی از هزینه این طرح برای کسب و کارها نیز اطلاعاتی منتشر نشده است.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
تصویرسازی داستان حضرت موسی (ع)