رادیو روزرنگ
رادیو روزرنگ

رادیو روزرنگ شروع به کار کرد

صدا در قرن بیست و یکم با وجود رشد خیره کننده تکنولوژی هنوز جایگاه پرسابقه خود را حفظ کرده است. پادکست راهی آسان برای دستیابی به محتوای دلخواه، در بستر اینترنت است که می‌توان آن را در هر زمان و مکان شنید. این خبر از رسانه روزرنگ را به آغاز به کار رادیو روزنگ اختصاص دادیم، در ادامه با ما همراه باشید.

در شرایط کنونی رادیوهای اینترنتی فرصتی برای تعاملات صوتی ایجاد کردند که خود ماندگارترین شیوه است. در سال ۲۰۱۸ بر طبق آماری اپل در مراسم WWDC از تعداد پادکست‌ها و تعداد قسمت‌های منتشر شده ارائه داد، که طبق آن بیش از ۵۵۰ هزار پادکست در دنیا وجود داشت که مجموعا بیش از ۱۸.۵ میلیون اپیزود منتشر کرده بودند.

این آمار در سال بعد یعنی ۲۰۱۹ با رشد قابل توجهی به بیش از ۷۰۰ هزار پادکست و بیش از ۲۹ میلیون قسمت رسید. همچنین این پادکست‌ها به‌بیش از ۱۰۰ زبان در اپل پادکست (Apple Podcasts) منتشر شده‌اند. این تعداد را می‌توان تعداد کل پادکست‌های دنیا به‌معنای تکنیکی و صحیح آن دانست.

رادیو روزرنگ
رادیو روزرنگ

رادیو روزنگ آغاز به کار کرد

با افتخار به اطلاع همراهان رسانه روزرنگ می‌رسانیم که در آستانه هفت سالگی روزرنگ و با توجه به ظرفیت‌های هنری این رسانه، رادیو روزرنگ شروع به کار کرده است. رادیو روزرنگ قرار است هنرمندان و علاقمندان به هنر را این بار در یک محیط صمیمانه‌تر جمع کرده و از هنر برایشان بگوید.

آنها را ببرد به سالها قبل تا در جهانی که احتمالا نمی‌شناسند، هم‌قدم با بزرگان هنر مدرن شوند. در این مسیر تلاش شده که هر اپیزود به کشف دنیای ناشناخته هنر و مکان‌ها، وقایع و تاثیرات و عوالم افرادی که با آن سروکار دارند بپردازد، افرادی که همیشه با ظاهر و شخصیت متفاوت شناخته شدند.

هم اکنون دو اپیزود از پادکست سریالی «هنرمندان دیوانه» در دسترس کاربران قرار گرفته است که می‌توانید آن را در کست باکس و یا در انتهای همین صفحه بشنوید. هنرمندان دیوانه اولین مجموعه از رادیو روزرنگ است که به رابطه بین خلاقیت و جنون می‌پردازد.

قصد داریم در هر اپیزود از مجموعه هنرمندان دیوانه، به داستان زندگی یک هنرمند مطرح و دیوانگی‌هایش بپردازیم، شرایط و اتفاقات را شبیه سازی کنیم تا بفهمیم دیوانگی چیست ؟ آیا دیوانگی دنیایی است که باید خودمان را ورای آن بدانیم؟ یا دیوانگی همان نقطه اوج زندگی ما برای شکوفایی خلاقیت خواهد بود؟

تیم روزرنگ در ساخت فایل‌های صوتی هم مانند سایر قسمت‌ها حساسیت خاصی به خرج داده و از افراد پویا و فعال برای تحقق هدف خود که توسعه خانواده روزرنگ می‌باشد کمک گرفته است.

البته رادیو روزرنگ در ابتدای مسیر است، به همین خاطر از شما همراهان همیشگی روزرنگ دعوت می‌کنیم با نظرات و پیشنهادات خود، ما را در هرچه بهتر پیمودن این مسیر یاری نمایید.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
هنرهای دیجیتالی
دوسالانه بین المللی هنرهای دیجیتالی جهان اسلام برگزار می‌شود