پوستر دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران
پوستر دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران

پوستر دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران

پوستر دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران منتشر شد. به گزارش روزرنگ، معین صمدی مدیر هنری و طراح پوستر دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران در این باره گفت: «این پوستر با رنگ قرمز طراحی شده و ترکیبی از حس مدرن و نوستالژیک است و نوید برگزاری جشنواره و بازگشت حس شور و شادی به جامعه را دارد.»

پوستر دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران

معین صمدی توضیح داد تصویرگر این پوستر محمد افلاک است که در کارنامه‌اش سابقه طراحی کاریکاتور دارد و با نگاهی ایرانی در ایده‌پردازی‌های طنز بسیار توانمند و خلاق است. صمدی افزود: در این طراحی تصمیم گرفتیم جشن و کارناوالی را ایجاد کنیم که حسی از فضاهای مختلف دارد و به نوعی هم یک نگاه طنز در آن باشد. درواقع یک فضای طنز و کاریکاتوری از جشنواره داشتیم و تبدیل به پروژکتوری شد که فیلم پخش می‌کند و شخصیت و نماد اصلی جشنواره هم در این پوستر بازی‌های جالب و بامزه‌ای را به نمایش گذاشته است. او وجود حس نوروز به دلیل نزدیک بودن به آغاز سال نو خورشیدی و ایجاد فضاها و قراردادن عناصر قدیمی و مدرن را در کنار هم از دیگر ویژگی‌های این پوستر برشمرد.

دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از ۱۵ تا ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان برگزار می‌شود.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.